fbpx
Objektiv M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO – první produkt nesoucí značku OM SYSTEM

Malý, lehký objektiv s vysokým rozlišením a velmi příjemným plynulým bokehem

Společnost OM Digital Solutions GmbH představuje objektiv M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO (35mm ekvivalent: 40 mm). Tento objektiv postavený na standardu Micro Four Thirds poskytuje nejen jedinečný bokeh, ale i vynikající rozlišení a výkon, kterým je řada objektivů M.Zuiko PRO známá. Začátek prodeje je naplánován na konec listopadu 2021. Tento kompaktní, lehký a vysoce výkonný objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností využívá přirozenou perspektivu ekv. 40mm zorného úhlu pro všestranné fotografování, od krajiny až po portréty a momentky. M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO je prvním výrobkem nesoucím značku OM SYSTEM, která nahradila značku Olympus.

Objektiv M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO - první produkt nesoucí značku OM SYSTEM

Kompaktní a lehký objektiv řady PRO s velmi jemným a plynulým bokehem

  • Vynikající rozlišení typické pro objektivy M.Zuiko PRO

Objektiv je složen z 11 členů poskládaných v 10 skupinách. Obsahuje Super ED, ED, Super HR a asférické optické členy efektivně uspořádané pro co nejostřejší zobrazení od středu až po okraje záběru. Tento objektiv s vysokým rozlišením maximálně využívá výkon fotoaparátu, včetně vysoké kvality obrazu získané při fotografování v režimu High Res Shot. I zde je použita povrchová úprava ZERO spolu s optimálním potlačením vnitřních odrazů v tubusu objektivu, aby se zamezilo vzniku duchů a odlesků.

Objektiv M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO - první produkt nesoucí značku OM SYSTEM

  • „Feathered bokeh“

S využitím know-how získaného při vývoji řady M.Zuiko PRO f/1.2, která přináší dokonalé efekty rozostření, společnost implementovala prolnutý, jinak řečeno plynulý bokeh, který velmi plynule a jemně rozostřuje okraje přechodů. Použití nástroje pro měření aberace k měření bokehu na úrovni aberace a zajištění optimální kontroly nad sférickou aberací umožňuje objektivu poskytnout vynikající rozlišení a nádherný bokeh.

  • Kompaktní, lehký design s prvotřídní světelností f/1.4

Objektiv zůstává kompaktní a lehký s hmotností 247 gramů a s maximální světelností f/1.4.

Pohodlné a spolehlivé fotografování za všech okolností

  • Vysoce spolehlivá konstrukce odolná proti prachu, stříkající vodě a mrazu (-10 °C)

Tento objektiv je celoplošně utěsněn a nabízí výkon odpovídající krytí IPX1. Vyznačuje se také prachotěsnou a mrazuvzdornou konstrukcí do -10 °C a ve spojení s prachotěsným, voděvzdorným a mrazuvzdorným tělem fotoaparátu umožňuje fotografování v náročných prostředích, jako je tropický liják nebo ve sněhové bouři. Fluoridová vrstva na přední čočce usnadňuje stékání kapiček z jejího povrchu a umožňuje rychlé a pohodlné čištění.

Objektiv M.Zuiko Digital ED 20 mm f/1.4 PRO - první produkt nesoucí značku OM SYSTEM

  • Vysokorychlostní, vysoce přesné AF zaostřování

Vynikající optický design a technologie zpracování objektivu umožnila výrobu lehčí zaostřovací čočky, což poskytuje rychlejší a přesnější AF. Díky tomu se mohou uživatelé spolehnout na vysoce přesné a rychlé zaostřování.

Univerzální ohnisko pro jakýkoli typ scény

  • Focení z blízka s maximálním využitím malé hloubky ostrosti

Tento objektiv je navržen pro úžasný výkon i při fotografování zblízka. Nejkratší zaostřovací vzdálenost je 25 cm a maximální zvětšení obrazu 0,22x. Jemný a plynulý bokeh je tak ideální i pro kreativní makro fotografování.

  • Přirozený úhel záběru spolu s malou hloubkou ostrosti

Úhel pohledu ekvivalentní 40 mm je o něco širší než u standardních 50 mm objektivů a poskytuje přirozený pocit perspektivy. Tento jedinečný úhel pohledu je ideální pro širokou škálu scén, jako jsou krajiny, portréty a momentky.

Dostupnost & cena

Objektiv M.Zuiko Digital ED 20mm f/1.4 PRO bude k dispozici od konce listopadu 2021 za doporučenou cenu 18 499 Kč.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: