fbpx
Objektiv LUMIX S 35 mm f/1,8 (S-S35) – nový reportážní objektiv společnosti Panasonic

Společnost Panasonic představila nový reportážní objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností LUMIX S 35 mm f/1,8 (S-S35), který je čtvrtým přírůstkem do řady objektivů s vysokou světelností f/1,8 s bajonetem L-Mount.

Objektiv se skládá z jedenácti členů v devíti skupinách, včetně tří asférických čoček a tří čoček ED (Extra-Low Dispersion). Použití tří asférických čoček je zárukou skvělé kresby a docílení úžasného bokeh efektu, což jsou společné výhody všech objektivů řady f/1,8. Je vhodný pro všechny situace od krajin až po „street“ momentky využívající přirozeně široký úhel záběru. ED čočky a UED objektiv účinně potlačují chromatickou aberaci.

Objektiv LUMIX S 35 mm f/1,8 (S-S35) - nový reportážní objektiv společnosti Panasonic

Objektiv LUMIX S 35 mm f/1,8 má plynulý a tichý chod. Práce je možná s vysokorychlostním a vysoce přesným kontrastním systémem automatického zaostřování i se snímačem s maximální rychlostí 240 snímků za sekundu. Při nelineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně rychlosti otáčení zaostřovacího kroužku, zatímco při lineárním nastavení se zaostření posouvá úměrně úhlu otáčení zaostřovacího kroužku. Citlivost lze zvolit v rozsahu 90 až 360 stupňů po 30 stupních, aby bylo možné nastavit požadovaný způsob ostření.

 

Vyniká také při záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje focus breathing. Spolu s ovládáním clony pro plynulou změnu expozice lze nahrávat video v profesionální kvalitě.

Novinka má kompaktní rozměry a nízkou hmotnost (přibližně 295 g). Robustní konstrukce odolná proti prachu vydrží použití v náročných podmínkách i při teplotě -10 stupňů pod nulou. Objektiv má kruhovou irisovou clonu s 9 lamelami a průměr závitu pro nasazení filtru 67 mm.

Více o tomto objektivu se dozvíte na: https://bit.ly/lumixs35

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: