fbpx
Home fotoaparáty Nikon Objektiv AF-S NIKKOR 105 MM F/1,4E ED

Objektiv AF-S NIKKOR 105 MM F/1,4E ED

Objektiv AF-S NIKKOR 105 MM F/1,4E ED

f22-afs-nikkor-105-f14-

Novinka od Nikonu v segmentu portrétních objektivů přináší skvělou světelnost. Nikon se soustředil na perfektní vykreslení obrazu ke krajům. Maximální kvalita technologického zpracování garantuje i minimalizaci chromatické aberace a dalších optických vad.

Výsledkem práce inženýrů Nikonu je minimalizovaná sagitální koma pro dosažení vynikající reprodukce bodových zdrojů světla jako jemných kruhových bodů i v okrajových částech obrazového pole. Vinětace je potlačena, aby byl zachován jas v celém obraze i při fotografování se zcela otevřenou clonou a zaostřením na nekonečno. Díky jedinečné optické konstrukci je intenzita rozmazání snímku plynule vrstvená, takže nezaostřená místa jsou podána bez ostrých hran a přechodů. Výsledné snímky mají prostorovou hloubku, která je činí nezapomenutelnými.

Objektiv doplňuje již stávající „zlatou“ řadu čtyř objektivů, rozpoznatelnou právě podle zlatého kroužku.

Objektiv AF-S NIKKOR 105 mm f/1,4E ED je nástupcem slavného objektivu NIKKOR 105 mm f/2,5. Bez ohledu na to, zda fotografové pracují s přirozeným světlem nebo ve studiu, poskytuje nová optická konstrukce objektivu bezkonkurenčně ostrý obraz v celém obrazovém poli a vysoce kvalitní podání nezaostřených míst obrazu (bokeh). Ohnisková vzdálenost 105 mm a nejkratší zaostřitelná vzdálenost jednoho metru umožňují fotografovat věrné portréty, které vyplní celé obrazové pole bez nutnosti ořezu.

Objektiv NIKKOR 105 MM F/1,4E ED AF-S bude mít cenovku 62 300 Kč. Dle sdělení Nikonu na tiskové konferenci 17. srpna 2016 bude objektiv v prodeji v nejbližších týdnech, tedy na přelomu srpna a září 2016.

f22-nikon_d810_a_objektiv-nikkor-105_mm_1_4_e-af_s f22-objektiv-nikkor_afs_105mm_f1_4e_foto-ukazkove

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: