fbpx
Nový X100V od Fujifilmu pro všechny kreativce

Fujifilm rozšiřuje svoji řadu digitálních fotoaparátů X100 o nový model X100V. Jedná se již o pátý model oblíbené řady, který prošel modernizací a dostal do vínku nově navržený objektiv 23mmF2, vylepšený hybridní hledáček, odolnost vůči povětrnostním vlivům nebo nový výklopný zadní LCD displej.

V srdci X100V se nachází kombinace nejmodernějšího snímače X-TransTM CMOS 4 a X-Processoru 4. Mimořádný 26,1 Mpx snímač používá back-illuminated design, který maximalizuje kvalitu obrazu a dynamický rozsah fotografií, zatímco sada barevných filtrů snižuje moaré efekt a barevnou odchylku, aniž by bylo potřeba použít low-pass optický filtr.  Výborné optické vlastnosti doplňuje čtyř jádrový X-Processor 4, jenž zajišťuje rychlé a plynulé zpracování snímků a díky novému algoritmu automatického ostření je možné s X100V ostřit již od-5EV.

Objektiv 23mmF2.0, vylepšený pro vyšší rozlišení a menší obrazové zkreslení, je v porovnání s objektivy v řadě X100 posunem kupředu. Zároveň si však udržuje stejnou celkovou velikost a kompatibilitu s konverzními objektivy WCL/TCL a zachovává si vnitřní 4EV ND filtr.

Design fotoaparátu

Spodní a horní část X100V je vyrobena z jednoho kusu hliníku, čímž vzniklo vytříbené klasické tělo fotoaparátu s čistými hranami.  Zároveň došlo i k vylepšení gripu, ISO ovladačů a pláště objektivu. Jako první z řady X100 je X100V odolný vůči povětrnostním vlivům v případě, že je na objektivu připevněn přídavný adaptérový kroužek AR-X100 a ochranný filtr PRF-49. Nový, ve dvou směrech výklopný dotykový LCD displej, se navíc bez přerušení schovává do zadní části fotoaparátu. Díky tomu se v této řadě poprvé objevuje možnost intuitivního dotykového ovládání, které fotografům otevírá nové možnosti sledování při pořizování snímků.

Něco pro filmaře

Filmařům nabízí X100V možnost nahrávat videa ve 4K kvalitě až do 30 snímků za vteřinu nebo 120 snímků za vteřinu v kvalitě 1080p. Ti, kteří potřebují maximálně věrné barvy, mohou natáčet ve formátu 10 bit, 4:2:2 externě prostřednictvím HDMI portu a díky technologii reprodukce barev využijí při natáčení videí simulace filmu jako ETERNA.

Cena v ČR: 38 990 Kč

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: