fbpx
Nový Tamron 70-180 mm F/2.8 Di III VXD

Tamron představuje nový model 70-180 mm F/2.8 Di III VXD (model A056), světelný telezoom pro Sony-E full-frame bezzrcadlovky. Model se vyznačuje nízkou hmotností a kompaktností s průměrem filtru 67 mm, stejně jako u ostatních modelů 17-28mm F/2.8 a 28-75mm F/2.8.

Optická konstrukce objektivu je tvořena několika speciálně umístěnými optickými členy, které se podílejí na skvělých optických vlastnostech objektivu. Všestrannost objektivu dokazuje i minimální zaostřitelná vzdálenost (MOD), která je u tohoto modelu 85 cm. Tamron vsadil vše na nově vyvinutý systém ostření s motorem VXD, který je tišší a rychlejší . Nechybí ani odolná konstrukce proti prachu a vlhku s fluorovým povrchem. Model A056 je plně kompatibilní s  doplňkovými funkcemi fotoaparátu SONY, jako např. Fast Hybrid AF nebo Eye AF a doplňuje modely 17-28mm Fú2.8 a 28-75mm F/2.8.

Produktové specifikace:

  • Velmi nízká hmotnost a kompaktnost při zachování vysoké světelnosti F/2.8 napříč celému ohnisku.
  • Tamron pro tento model speciálně vyvinul svůj první lineární AF pohon ostřícího mechanismu, který nazval VXD. Je rychlejší s přesností do 0,005 mm, což je jedna desetina šířky lidského vlasu. Tyto vlastnosti zajišťují rychlý a přesný výkon autofokusu, AF, který doplňuje tzv. ‘plovoucí’systém, tvořený dvěma VXD jednotkami a zajišťující čisté a ostré snímky za velmi tichého chodu. Vylepšený AF umožňuje fotografům a filmařům trackovat a zaznamenávat pohyby objektu a dopřát si tak tiché a ničím nerušené snímání.
  • Objektiv je tvořen konstrukcí 19 optických členů ve 14 skupinách. Celkově obsahuje šest XLD (eXtra Low Dispersion) a LD (Low Dispersion) čoček a tři GM (Glass Molded Aspherical) a hybridní asferické čočky. Celková soustava čoček je poskládána tak, že zabraňuje chromatické aberaci a zachovává vysoké rozlišení do krajů. Tento model také disponuje speciální povrchem BBAR-G2 (Broad-Band Anti-Reflection Generation 2) pro minimalizaci stínů a záblesků.
  • Model 70-180mm F/2.8 má stejný průměr filtru jako u ostatních modelů Tamron pro SONY-E bezzrcadlovky, což značně snižuje náklady při používání PL, ND a jiných filtrů.
  • Minimální zaostřitelná vzdálenost je u tohoto modelu 85 cm.
  • Přední strana čočky je také pokryta speciální fluorovou vrstvou, jež chrání před vodou a mastnotami.
  • Funkci Zoom lock oceníte při transportu objektivu nebo při nošení objektivu za opaskem. Chrání tak zejména proti nechtěnému vysunutí tubusu.

 Zahájení prodeje: 14. května 2020

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: