fbpx
Nový objektiv NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Společnost Nikon uvádí nový superteleobjektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností, NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S. Objektiv je konstruován s preferencí maximálně snadné přenosnosti a poskytuje fotografům výhodu ohniskové vzdálenosti 400 mm a působivou kvalitu obrazu řady S v lehkém provedení, které je ideální pro cestování.

Zvířata v přírodě, sporty, rychlé akce, vzdálené portréty. Tento odolný a zároveň kompaktní a lehký superteleobjektiv s velkým dosahem, brilantním rozlišením a komfortním ovládáním přibližuje na dosah mnoho objektů. S hmotností pouhých 1 245 g a celkovou délkou jen 234,5 mm staví výjimečně přenosná konstrukce objektiv NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S jednoznačně do své vlastní třídy. Fotografové mohou objektiv ponechat trvale nasazený na fotoaparátu i během procházky, což umožňuje snáze dojít k nejlepšímu stanovišti.

Ať již jde o statické snímky nebo video, vysoká rozlišovací schopnost tohoto objektivu řady S zaručuje snímky s vynikající reprodukcí neostrých míst obrazu, barvami, kontrastem a brilancí. Výkonná redukce vibrací Nikon v objektivu zaručuje stabilní snímky, zatímco funkce synchronní redukce vibrací nabízí při kombinaci objektivu s fotoaparátem Z 9 účinnost v hodnotě až 6 EV. Světelnost f/4,5 poskytuje množství příležitostí tvůrčí práce při dostupném osvětlení a výkonnost automatického zaostřování zaručuje rychlé, přesné a výjimečně tiché zachycení objektu. Tento superteleobjektiv navíc podporuje použití telekonvertorů Z, které prodlužují ohniskovou vzdálenost až na 560 mm nebo 800 mm.

Vyvážená konstrukce udržuje těžiště objektivu blíže tělu fotoaparátu, což usnadňuje plynulé sledování objektu, panorámování a zastavení pohybu. Fotografové mohou objektiv rovněž držet v pohodlnější poloze při fotografování z ruky a dostat se rychleji do správné pozice pro zachycení prchavých okamžiků. Ovládací prvky jsou plně přizpůsobitelné a pokročilé utěsnění proti povětrnostním vlivům chrání objektiv i fotoaparát.

Nový objektiv NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Souhrn klíčových vlastností: NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S

Výjimečně snadno přenosný superteleobjektiv: ohnisková vzdálenost 400 mm. Hmotnost 1 245 g a celková délka 234,5 mm.

Perfektní vyvážení: těžiště objektivu je blíže tělu fotoaparátu a usnadňuje tak plynulé sledování objektu, panorámování a zastavení pohybu.

Světelnost f/4,5: vynikající reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh) a dramaticky limitovaná hloubka ostrosti umožňující izolovat objekty od rušivých pozadí. A možnost snadného zmrazení rychlých akcí.

Výkonná optika: antireflexní vrstvy Nikon Nano Crystal Coat výrazně potlačují výskyt reflexů a závoje. Optická skla Super ED, ED a SR korigují projevy barevné vady od středu až ke krajům obrazového pole.

Rychlé a tiché zaostřování: automatické zaostřování je rychlé, přesné a výjimečně tiché, a sledování objektu je plynulé bez ohledu na to, jestli fotografujete rallykros nebo ptáky a divoká zvířata.

Působivá stabilita: výkonná optická redukce vibrací Nikon nabízí výhodu na úrovni 5,5 EV. A pokud se objektiv použije v kombinaci s fotoaparátem Z 9, umožňuje funkce synchronní redukce vibrací dosáhnout účinnosti na úrovni až 6 EV.

Přizpůsobitelné ovládání: prakticky rozmístěným tlačítkům L-Fn a tichému příkazovému kroužku lze přiřazovat různé funkce. A tlačítko nastavení paměti lze použít pro uložení zaostřených vzdáleností.

Pokročilé utěsnění proti klimatickým vlivům: těsnění proti klimatickým vlivům včetně pryžového těsnicího kroužku okolo bajonetu udržují prach, nečistoty a vlhkost vně všech pohyblivých součástí objektivu. Fluorová vrstva Nikon umožňuje snadné čištění předního optického členu objektivu.

Kompatibilita s telekonvertory: dosah objektivu lze ještě zvýšit prodloužením jeho ohniskové vzdálenosti na 560 mm s využitím TELEKONVERTORU Z TC-1,4× nebo na 800 mm s využitím TELEKONVERTORU Z TC-2×.

Objektiv NIKKOR Z 400 mm f/4,5 VR S bude k dispozici za 95 990 Kč.

O dalších objektivech značky Nikon si můžete přečíst zde.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: