fbpx
Home fotoaparáty Novinka: Fujifilm X-A3

Novinka: Fujifilm X-A3

Novinka: Fujifilm X-A3

f22-Fujifilm-X-A3_Brown_16-50mm_front_tilt180_rs

Fujifilm X-A3 je nový kompaktní fotoaparát s výměnnými objektivy, tedy dnes tolik populární bezzrcadlovka.

Design

Fujifilm X-A3 je stejně jako ostatní modely výrobce velmi retro. Pro tento model dokonce v Japonsku vyvinuli i speciální koženku, která zajišťuje strukturu povrchu. Hlinikový je pak alespoň vrchní kryt, čelní panel a voliče na horní straně.

Snímač, rozlišení

X-A3 má čip 24,2 MPx, tedy stejné rozlišení jako mají modely X-PRO2 a X-T2. Jedná se samozřejmě o čip velikosti APS-C, tedy ohnisko objektivu je třeba vynásobit 1,5. Při použití extra rychlé elektronické spouště lze i při jasné obloze nebo silném osvětlení fotografovat i s malou clonou a dosáhnout tak malé hloubky ostrosti pro dobrý efekt bokeh, aniž by byl snímek přeexponovaný. Nyní můžete zachytit scénu přesně podle svého záměru bez použití filtru ND.

Displej

Konečně dorazil do modelů Fujifilmu i dotykový displej. Pro snazší obsluhu jej výrobce umožnil i posouvat a naklánět tak, aby majitel mohl fotografovat sám sebe. Díky detekci úsměvu se dokonce můžete spolehnout čistě na automatickou expozici. Stačí, když se usmějete vy, nebo určitý počet lidí v záběru.

f22-fujifilm-x-a3-zepredu-stribrny

Ostření a citlivost ISO

Novinka umí nastavit citlivost ISO od 200 do 6400, v rošířeném režimu až 25 600, což je více, než dostatečné. Hodí se tedy i pro fotografování v interiéru, nebo při slabší hladině osvětlení. Ostřit lze díky dotykovému displeji i klepnutím tam, kam chcete zaostřit. V režimu jednoho bodu máte na výběr ze 49 oblastí zaostření pro automatické ostření. Model X-A3 navíc nabízí režim Zóna a Na šířku/sledování, který umožňuje pomocí 77 oblastí zaostření zachytit důležité okamžiky pohybu objektu.

Rychlost

Rychlost sériového snímání bude 7 snímků za vteřinu, což je velmi dobrý výsledek v takto vysokém rozlišení, které je 30,4 MPx. (Mark III má 5 snímků za vteřinu.)

f22-fujifilm-x-a3-zepredu-cerveny

Video

X-A3 ve videu nijak nezáří, ale zvládne 60 snímků za sekundu v rozlišení FullHD a je velmi dobře použitelný, pokud nevyžadujete 4K. Stabilizace funguje v pěti osách – tedy velmi podobně jako u fotoaparátů Sony v jejich profesionální řadě.

Připojení

Novinka ukládá na karty SD, slot je k dispozici jeden. Jak je u Fujifilmu standardem, umí i WiFi a můžete tedy velmi rychle posílat fotografie na sociální sítě za pomocí telefonu s iOS nebo Androidem.

Speciality

X-A3 je určen hlavně pro fotografování portrétů. Režim Portrait Enhancer umožňuje nastavení ve třech krocích včetně nové funkce pro „zjasnění odstínů pleti“, díky které získáte velmi kvalitní a oku lahodící autoportrét. Fujifilm se kasá tím, že takový portrét s jiným fotoaparátem nezískáte. Rádi to ověříme a otestujeme tento designově povedený kousek.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: