fbpx
Home objektivy Nikon Nikon uvádí první f/2.8 objektiv pro bajonet Z: NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S

Nikon uvádí první f/2.8 objektiv pro bajonet Z: NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S

Nikon uvádí první f/2.8 objektiv pro bajonet Z: NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S

Nikon dnes představil první z trojice slíbených profesionálních objektivů pro fotoaparáty Nikon Z. NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S se vyznačuje mimořádně kompaktní konstrukcí, pokročilou optikou a důkladným utěsněním proti povětrnostním vlivům.

Nikon slibuje ostrost v celém obrazovém poli a tvrdí, že výkon při fotografování zblízka překonává jakýkoli aktuálně dostupný objektiv 24–70 mm pro obrazové snímače ve formátu kinofilmu. Odlesky jsou efektivně minimalizované a bajonet Nikon Z s velkým průměrem, devítilamelová kruhová clona a konstantní světelnost f/2,8 umožňují vytvářet úchvatný hvězdicovitý efekt projevující se na světelných zdrojích. Reprodukce neostrých míst obrazu (bokeh) je hladce odstupňovaná až do okrajů obrazu a má krásně přirozený vzhled.

Objektiv NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S je plně utěsněný vůči povětrnostním vlivům a odolává tedy úskalím každodenního profesionálního použití. Zoomový a zaostřovací kroužek kladou přirozenou míru odporu pro komfortní ovládání. Přímo na objektivu je možné ovládat více parametrů fotografování než kdy dříve.

Dirk Jasper, Product Manager u společnosti Nikon Europe, říká: „Pokud si můžete vzít s sebou jen jediný objektiv, NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S nabízí ideální kombinaci kompaktní konstrukce a profesionálního výkonu. Každá součást scény je podána s realistickou ostrostí a díky kompletnímu utěsnění vůči povětrnostním vlivům je tento objektiv vhodný pro každou lokaci.“

Souhrn klíčových vlastností

Nikon uvádí první f/2.8 objektiv pro bajonet Z: NIKKOR Z 24–70 mm f/2,8 S

Extrémně ostrý obraz: vynikající ostrost až do okrajů obrazového pole. Výjimečný výkon při fotografování zblízka (nejkratší zaostřitelná vzdálenost je 38 cm).
Pokročilá optická konstrukce: 17 čoček / 15 členů s antireflexními vrstvami ARNEO a Nano Crystal.
Přizpůsobitelný příkazový kroužek:manuální zaostřování (výchozí možnost), bezhlučné ovládání clony (což se skvělé hodí u clonových přechodů při nahrávání videa) nebo korekce expozice.
Tlačítko L-Fn:můžete mu přiřadit až 21 různých funkcí. Od blokování zaostření po měření expozice, bracketing a další funkce.
Informační panel OLED:rychlé ověření clony, zaostřené vzdálenosti, přesné ohniskové vzdálenosti a hloubky ostrosti.
Spolehlivé provedení:odolná kompaktní konstrukce s důkladným utěsněním na ochranu proti prachu a vlhkosti.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: