fbpx
NIKON PŘEDSTAVUJE FOTOAPARÁT MIRRORLESS NIKON Z fc

Společnost Nikon dnes představuje fotoaparát mirrorless Nikon Z fc formátu DX – první fotoaparát řady Z, který má současně tradiční design i pokročilé funkce. Exteriér fotoaparátu Nikon Z fc je inspirován ikonickou jednookou zrcadlovkou Nikon FM2 na kinofilm z roku 1982, stěžejním výrobkem v historii firmyNikon. Kromě samotného fotoaparátu nabízí Nikon dva nové objektivy dodávané v sadě, které doplňují jeho tradiční styl; NIKKOR Z DX 16-50mm f/3,5-6,3 VR Silver Edition a NIKKOR Z 28 mm f/2,8 SE.

Fotoaparát Nikon Z fc nabízí snadno přenosné kompaktní lehké tělo, ale také vynikající ovladatelnost a vykreslování. Práci s ním si snadno osvojí stávající uživatele fotoaparátů mirrorless i ti, kteří s nimi pracují poprvé.

NIKON PŘEDSTAVUJE FOTOAPARÁT MIRRORLESS NIKON Z fc

Mezi hlavní vlastnosti fotoaparátu Nikon Z fc patří:

Inspirace designem legendárního fotoaparátu

Vášeň v detailu. Konstrukce s pentagonálním hranolem a rovnováha mezi černýmia stříbrnými prvky na těle fotoaparátu Nikon Z fc odkazují na fotoaparát FM2. Tento odkaz doplňuje i kruhový okulárpro elektronický hledáček (EVF), konstrukce voličů a gravírované logo Nikon ze sedmdesátých a osmdesátých let. Spolehlivou odolnost zajišťuje využití hořčíkové slitiny.

Jednodušší ovládánítvůrčí výraz

Na horní části těla Nikon Z fc jsou tři voliče a malý displej zobrazující clonu. Voliče ovládají časy závěrky, korekci expozice a citlivost ISO a umožňují jednoduše měnit jejich nastavení. Tlačítko i a menu i, které sloužík rychlému doladění řady nastavení pouhým stisknutím tlačítka, lze navíc nastavit podle individuálních preferencí uživatele.

Jako první fotoaparát z řady Nikon Z podporuje Nikon Z fc korekci expozice v automatickém režimu. Uživatelé díky tomu mohou dosáhnout požadovaného výrazu například zvýšením jasu a zvýrazněním siluet. Fotoaparát nabízí také 20 předvoleb Creative Picture Control pro jedinečné výrazy. Když vyberete motivys různými parametry, jako je barevný odstín, tónování a sytost barev, můžete vyjádřit řadu nálad a upravovat efekty podle svých představ.

Vylepšené zaostřovánífotografovánívýklopným a otočným monitorem

Fotoaparát Nikon Z fc podporuje při fotografování i záznamu videa zaostřování s detekcí očí a zaostřování s detekcí zvířat – tyto funkce byly představeny u fotoaparátů Nikon Z 7II a Nikon Z 6II. Podporuje také režim velkoplošných zaostřovacích polí (L), který omezuje zaostřovanou oblast a zajišťuje tak ostré snímky očí a tváří. K dispozici je plynulé zaostřování na oči zamýšleného objektu i v případě, žeje v záběru několik lidí. Kromě toho lze sledovat oči pohybujícího se zvířete.

Široký rozsah citlivostí ISO 100-51 200* umožňuje pořizování čistých fotografií a videa za nízké hladiny osvětlení. První použití výklopného a otočného monitoru u fotoaparátů řady Z navíc umožňuje fotografovat na výškuz podhledu i nadhledu. Při otočení monitoru do přední části se fotoaparát automaticky přepne do režimu autoportrétu a umožňuje hladké fotografování autoportrétů dotykem.

Lepší možnosti propojení díky aplikaci SnapBridge verze 2.8

Pomocí aplikace SnapBridge lze přenášet snímky a videa zaznamenané fotoaparátem do chytrého zařízení**, což usnadňuje jejich sdílení na sociálních médiích. Přes aplikaci lze také získat nejnovější firmware fotoaparátu.  Funkce Snapbridge verze 2.8 a nové uživatelské rozhraní nyní podporují dva režimy automatického připojení: režimforeground (popředí) a background (pozadí). V režimu foreground se aplikaces fotoaparátem propojí pouze při aktivaci a snižuje tak spotřebu baterie fotoaparátu. Režim background nabízí trvalé propojení a přenáší snímky automaticky i v případě, kdy aplikace není aktivována.

NIKON PŘEDSTAVUJE FOTOAPARÁT MIRRORLESS NIKON Z fc

Další vlastnosti fotoaparátu

  • Elektronický hledáček (EVF) s organickým panelem EL nabízí přirozené zobrazení s minimální optickou vadou
  • Záznam videa podporuje díky obrazovému poli pro video založenému na formátu DX rozlišení 4K UHD bez oříznutí
  • Podporuje režim nepřetržitého zaostřování (AF-F) určený pro záznam videa
  • Při záznamu zpomaleného videa stačí vybrat formát obrazu a snímací frekvenci
  • Podporuje software Webcam Utility, který z fotoaparátu Nikon Z fc udělá webovou kameru
  • Tradiční styl fotoaparátu Nikon Z fc vhodně doplňují balení výrobku a dodávaný popruh
  • Zapnutý fotoaparát podporuje nabíjení jiných zařízení přes USB, možné je také nabíjení fotoaparátu přes USB

 

Objektivysadě: NIKKOR Z DX 16-50mm f/3,5-6,3 VR Silver Edition a NIKKOR Z 28 mm f/2,8 SE

Objektiv NIKKOR Z DX 16-50mm f/3,5-6,3 VR Silver Edition je standardní objektiv se zoomem vycházející z objektivuNIKKOR Z DX 16–50 mm f/3,5–6,4 VR, ve stříbrném provedení ladícím s fotoaparátem Nikon Z fc. Objektiv je kompaktní a lehký, celková délka je přibližně 32 mm a celková hmotnost přibližně 135 g. Je to praktický objektiv na cesty, která ale v celém rozsahu zoomu zachovává vysoké rozlišení. Objektiv NIKKOR Z DX 16–50 mm f/3,5–6,3 VR Silver Edition lze použít v nejrůznějších každodenních situacích od krajin a momentek až po portrétní snímky.

Objektiv NIKKOR Z 28 mm f/2,8 SE je kompaktní a lehký objektiv, který je ideální pro fotografování portrétů a živé fotografie a zajišťuje hladkou a jedinečnou reprodukci neostrých míst obrazu, která je u objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností jedinečná. Objektiv má tradiční design, inspirovaný klasickými objektivy NIKKOR z doby, kdy na trh přišel fotoaparát FM2. Objektiv NIKKOR Z 28 mm f/2,8 SE má stejný povrch jako fotoaparát Nikon Z fc, odpovídající tradiční estetice.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: