fbpx
Home objektivy Nikon NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S

NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S

NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S

Nikon ohlásil nový širokoúhlý objektiv s rozsahem zoomu 14-30mm pro bajonet Z, tedy pro své bezzrcadlovky Z6 a Z7.

Mirrorless systém Nikon Z doplňuje objektiv NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S. Tento extrémně širokoúhlý zoom objektiv se zasouvacím tubusem se může pochlubit kompaktním provedením a plochým předním členem. Rozšiřuje kreativní možnosti fotografů s fotoaparáty řady Nikon Z. Skvěle se hodí na fotografování a Nikon silně doporučuje i jeho použití na video.

Objektiv NIKKOR Z 14–30 mm f/4 S je prvním extrémně širokoúhlým objektivem se zoomem s plochým předním členem s obrazovým polem ve formátu kinofilmu. Díky svému jedinečnému provedení na něm můžete používat 82mm filtry a obejdete se bez neforemných držáků filtrů. Fotografové získají lepší kontrolu a kreativní svobodu při fotografování krajiny, městského prostředí, architektury nebo interiérů.

Nové složení optických členů objektivu NIKKOR Z a rychlá komunikace mezi objektivem a fotoaparátem vám zajistí, aby docházelo k minimálnímu zkreslení, které bývá s fotografováním širokoúhlými objektivy často spojované. Objektiv je mimořádně ostrý. Stálá světelnost f/4 se při natáčení filmů postará o plynulé přechody mezi ostrým denním světlem a potemnělými interiéry.

Cena objektivu na českém trhu je 34 990 Kč vč. DPH

Souhrn klíčových vlastností

  • Umožňuje montáž filtru: První extrémně širokoúhlý objektiv s obrazovým polem ve formátu kinofilmu umožňuje používat 82mm filtry bez rozměrných držáků.
  • NIKKOR Z: Protože je tento objektiv navržený pro bajonet Nikon Z s velkým průměrem, dokáže v celém obrazovém poli zachytit víc světla.
  • Řada S: Optická konstrukce, která vám odhalí skryté dimenze. Antireflexní vrstvy Nano Crystal Coat. Plynulý a bezhlučný kombinovaný zaostřovací systém.
  • Přizpůsobitelný příkazový kroužek: Tento kroužek můžete využít k ručnímu zaostřování (výchozí možnost), regulaci clony (což se skvěle hodí u clonových přechodů při nahrávání videa) nebo ke korekci expozice.
  • Skvělý na natáčení filmů: bezhlučné nastavení clony. Minimalizovány jsou změny ohniskové vzdálenosti při zaostřování a změny zaostření při zoomování.
  • Kompaktní a chráněný: Díky mechanismu teleskopického tubusu zabírá tento objektiv při transportu minimum místa. Důkladné utěsnění chrání objektiv před prachem a vlhkostí.

Cena v ČR byla stanovena na 34,990 Kč s DPH.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: