fbpx
Mimořádně rychlý a ovladatelný – Canon uvolnil první informace o nejnovější profesionální bezzrcadlovce EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

Společnost Canon Inc. spolu se třemi novými objektivy RF a novou aplikací pro sdílení souborů oznámila vývoj mimořádně rychlé a ovladatelné profesionální bezzrcadlovky EOS R3. Nový fotoaparát díky své převratné konstrukci pomůže profesionálním sportovním a zpravodajským fotografům plnit vysoké nároky na rychlost a kvalitu dodávaných materiálů. EOS R3 je skutečně hybridní přístroj nové generace zaměřený na dnešní i budoucí potřeby sportovních a zpravodajských fotografů, který nabídne stejné kvality jako těla zrcadlovek a bezzrcadlovek Canon.

EOS R3 je vybavený vrstveným snímačem typu BSI CMOS, který společnost Canon nově vyvinula, výkonným obrazovým procesorem DIGIC X, sériovým snímáním rychlostí 30 sn./ s automatickým ostřením a nastavováním expozice na sledovaný objekt, detekcí očí, hlavy a těla a průkopnickou funkcí automatického ostření ovládaného směrem pohledu. Jedná se o ideální přístroj pro akční fotografy, kteří požadují kvalitní statické snímky i videonahrávky objektů v rychlém pohybu. Maximum cca 30 sn/s. Rychlost sériového snímání může klesat v závislosti na zvoleném objektivu a světelných podmínkách

Nový přístroj je založený na revolučním systému EOS R se skvěle navrženým bajonetem RF. Ve spojení s některým z inovativních objektivů Canon RF nabídne schopnosti, jakých žádná jiná dvojice tělo/objektiv nedosahuje. S objektivy, jako je dnes představený RF 400 mm F2,8L IS USM nebo RF 600 mm F4L IS USM, mohou profesionální fotografové dosáhnout bezkonkurenční obrazové kvality ve fotograficky náročných situacích. Mimořádně rychlý a ovladatelný – Canon uvolnil první informace o nejnovější profesionální bezzrcadlovce EOS R3 pro sportovní a zpravodajskou fotografii

Pět věcí, které byste měli vědět o novém fotoaparátu EOS R3:

Vysoká kvalita při vysoké rychlosti 

Mimořádná schopnost sledovat rychle se pohybující objekty

Nový fotoaparát EOS R3 umožní profesionálům posouvat hranice tvůrčích možností díky dokonale přesnému sledování objektu a ostření i při rychlém pohybu. Systém ostření nové

Minimální deformace obrazu u statických snímků generace Dual Pixel CMOS AF dokáže sledovat oči, hlavu nebo tělo rychle se pohybující postavy a umožňuje vmžiku zachytit i nejjemnější detaily. Jak společnost Canon navíc sdělila, přidá do systému automatického ostření se sledováním nový předmět, který ještě upřesní.

Ovládání automatického ostření – vaším zrakem!

EOS R3 bude vybavený novou a zdokonalenou technologií, kterou společnost Canon poprvé představila v modelu EOS 5. Stane se prvním digitální fotoaparátem EOS, který poskytne nové generaci fotografů převratný systém ovládání zrakem, který umožňuje jednoduše volit a přesouvat bod zaostření pohybem očí při pohledu do hledáčku. Tato instinktivní funkce nabízí rychlé a přirozené ovládání automatického ostření. Zkrácením doby nutné k zaostření, které se obvykle provádí multifunkčním ovladačem nebo tlačítkem, umožňuje pohotově zachytit nejdůležitější objekt v zorném poli ve všech situacích – při tiskové konferenci i fotbalovém zápasu.

Profesionální kvalita zpracování

Tělo EOS R3 inspirované řadou EOS-1D nabízí naprosto intuitivní ovládání v nejnáročnějších situacích, v jakých profesionální fotograf musí pracovat. Uživatelé mohou očekávat tutéž robustnost a odolnost proti vodě a prachu jako u těl legendární řady Canon EOS-1. Nový model má také integrovaný grip, který si uživatelé řady EOS-1D velmi oblíbili. Profesionálním fotografům dává jistotu, že budou moci fotografovat za všech podmínek a okolností – z postranní čáry hřiště i u plaveckého bazénu, v interiéru i exteriéru, za sněhu i za horka.

Rychlé připojení – představujeme novou aplikaci Mobile File Transfer

EOS R3 bude plně kompatibilní s mobilní aplikací Canon Mobile File Transfer. Ta nabízí nový způsob přenosu pořízených snímků a urychluje pracovní postup v terénu díky využití služeb mobilních sítí bez nutnosti kabelového připojení LAN.

Canon vydá aplikaci Mobile File Transfer verze 1.2 pro systém iOS prostřednictvím obchodu Apple App Store v červnu. Kompatibilní bude s fotoaparáty Canon EOS-1D X Mark III, EOS R5 a EOS R6. V plánu je do budoucnu i podpora systému Android.

Funkce a vlastnosti fotoaparátu EOS R3 zveřejněné společností Canon

  • Nový vrstvený snímač typu BSI CMOS vyvinutý společností Canon
  • 30 sn./s při AF/AE se sledováním objektu
  • Výběr zaostřeného objektu pohybem oka
  • Detekce očí a hlavy
  • Automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS
  • Odolnost proti vlivům počasí na úrovni produktů řady 1D

 

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: