fbpx
Lucie Drlíková se stala novou ambasadorkou značky Nikon

Mezi inspirativní fotografy a fotografky, kteří se pyšní titulem Nikon Ambassador, se zařadila další výrazná umělkyně. Lucie Drlíková získala řadu prestižních mezinárodních ocenění v oblasti podvodní umělecké fotografie a rovněž se stala absolutně nejúspěšnější autorkou soutěže Nikon kalendář v celé jeho jedenáctileté historii.

V dětství milovala prostředí fotokomory, kam ji s sebou brával její otec, nicméně její profesní kariéra začala nejdříve prací top manažerky v korporátní sféře. Hluboce zakořeněný tvůrčí duch se naštěstí projevil na dovolených v exotických destinacích, kde se u Lucie Drlíkové propojila láska k potápění, a vůbec vodnímu živlu, s touhou zaznamenávat na fotografiích svět pod hladinou. Po počátečních pokusech s kompaktním fotoaparátem přišla na řadu první digitální zrcadlovka Nikon D90 v podvodním pouzdru, aby příběh této ambassadorky Nikonu začal nabírat patřičné tempo.

„Táta i brácha odjakživa fotili Nikonem, takže mě ani nenapadlo jít do jiné značky,“ říká o svých počátcích fotografování pod hladinou sama autorka. Zpočátku dokumentovala podvodní svět moří tak, jak jej příroda stvořila. Jeden volný den na pláži, nutný mezi potápěním a odletem domů, jí však změnil život. „Nedokážu ležet a nic nedělat, proto jsem přemluvila kamarádku, aby si vzala lehký šátek a šla mi do moře dělat modelku,“ prozrazuje Lucie, jak začalo její aranžované podvodní fotografování. Po zhruba pěti letech focení ve volném čase mezi prací a cestováním odešla na „volnou nohu“ a naplno se věnuje tomuto specifickému fotografickému žánru. Na otázku, zda ještě vůbec fotí „na suchu“, Lucie odpovídá: „Asi osmdesát procent mých fotografií vzniká ve vodě. Takže na suchu jen ten zbytek.“

Lucie ke svojí tvorbě přistupuje autorským způsobem od začátku až do konce. Kromě toho, že svoje fotografie vymýšlí (a nápady si kreslí do jednoho z mnoha bloků), šije také sama kostýmy, vyrábí dekorace, líčí modelky, autorsky zkrátka prochází celým tvůrčím procesem. Jak o sobě sama tvrdí, je snad jedinou podvodní fotografkou na světě, která takto komplexně pracuje. Nejen díky tomu její snímky získávají prestižní ocenění na mezinárodních fotografických soutěžích.

Práci Lucie Drlíkové je možné sledovat na jejím instagramovém profilu @luciedrlikovaphotography, na facebooku Waterland Dreams / Lucie Drlikova nebo www.waterlanddreams.com.

Projekt Nikon Ambassador si klade za cíl oslovovat talentované fotografy, kteří svými díly inspirují a ovlivňují řadu dalších fotografů po celém světě. Spolu s Lucií Drlíkovou se titulem Nikon Ambassador pyšnilo už deset výjimečných českých a slovenských fotografů, kteří našli svůj vlastní rukopis a dokázali se s ním ve světě tvrdé konkurence skvěle prosadit. A na jejich úspěšné cestě je spolehlivě provází Nikon.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: