fbpx
LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm (H-X2550)

Společnost Panasonic představuje nový teleobjektiv pro standard MFT (Lumix G) se zoomem LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH (H-X2550), který se může pochlubit špičkovou konstantní světelností F1,7 v celém rozsahu zoomu 50-100 mm (ekvivalent 35mm fotoaparátu) s mimořádně vysokým optickým výkonem, který splňuje přísné standardy LEICA. Objektiv LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH je určený nejen pro fotografování, ale také pro natáčení videa, a jeho výkon uspokojí profesionální fotografy i kameramany.

Nový objektiv LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH (H-X2550) tvoří dokonalý pár s objektivem LEICA DG VARIO-SUMMILUX 10-25 mm / F1,7 ASPH (H-X1025), který se již prodává a získal si u tvůrců skvělou pověst. Tyto dva objektivy pokrývají zaostřovací vzdálenost od širokoúhlého záběru až po telefoto, takže nahradí sedm objektivů s pevnou ohniskovou vzdáleností (20 mm / 24 mm / 28 mm / 35 mm / 50 mm / 85 mm / 100 mm, ekvivalent 35mm fotoaparátu), a zároveň nabízí stejný nebo dokonce vyšší popisný výkon ve srovnání s objektivy s pevnou ohniskovou vzdáleností. Oba disponují špičkovou světelností F1,7 v celém rozsahu, a tudíž mají krásný bokeh s bohatými přechody a charakterem obrazu. Oběma je společný tvar clony a ovladatelnost, takže je snadné vytvořit jedinečný autorský obrazový produkt pouze s pomocí těchto dvou objektivů a minimálním workflow.

Soustava objektivu se skládá z 16 členů v 11 skupinách, včetně asférické čočky a třemi ED (Extra-low Dispersion) čočkami, které účinně potlačují axiální chromatickou aberaci a chromatickou aberaci zvětšení. Sférická aberace a zkreslení jsou rovněž korigovány asférickými čočkami pro dosažení impozantně vysoké rozlišovací schopnosti. Díky použití asférických čoček a optimální konstrukci objektivy mají kompaktní rozměry a nízkou hmotnost v kombinaci s vysokým optickým výkonem.

LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm (H-X2550)

Kompatibilita s ultra rychlým snímačem o maximální rychlostí 240 fps umožňuje vysokorychlostní a vysoce přesné automatické zaostřování. Nový objektiv vyniká zejména výkonem při záznamu videa. Kromě tichého chodu, kterého dosahuje systém pohonu vnitřního zaostřování, plynulý clonový kroužek a systém mikrokrokových motorů v části ovládání clony pomáhá přístroji plynule dohnat změny jasu při zoomování nebo švenkování. Optická konstrukce dosahuje výjimečné barycentrické stability pro minimalizaci posunu obrazu při zoomování. Zaostřovací kroužek je vybaven manuálně ovládaným FC (Focus Clutch) mechanismem, což je zárukou intuitivního a přesného zaostření. Objektiv lze také přepínat mezi lineárním a nelineárním režimem. Objektiv LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH vyniká také v oblasti záznamu videa díky mechanismu, který potlačuje změnu úhlu záběru při změně zaostření (tzv. focus breathing) v celém rozsahu zoomu.

Objektiv LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50 mm / F1,7 ASPH se může pochlubit minimální zaostřovací vzdáleností 0,28 m (při širokoúhlém nastavení, 0,31 m při telefoto nastavení) a maximálním poměrem zvětšení 0,42x (ekvivalent 35mm fotoaparátu), a je tedy velmi vhodný i pro makro tvorbu. Robustní konstrukce odolná proti prachu/stříkající vodě* vydrží fungovat v náročných podmínkách i v 10 stupních pod nulou, takže objektiv nabízí i vysokou mobilitu. Průměr filtru je v 77 mm.

LEICA DG VARIO-SUMMILUX 25-50mm (H-X2550)

* Odolnost proti prachu a stříkající vodě nezaručuje, že nedojde k poškození, pokud je tento objektiv vystaven přímému kontaktu s prachem a vodou.

* Design a specifikace se mohou změnit bez předchozího upozornění.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: