fbpx
Kompaktní stabilizátor Zhiyun Smooth Q2

Pokud stále váháte nad tím, jaký si pořídit motorizovaný stabilizátor, můžete od října přemýšlet také o novém Zhiyun Smooth Q2. Ten obsahuje spoustu inteligentních funkcí, které mobilní filmovou tvorbu posunují na zcela novou úroveň. Díky kompaktnímu designu bez nutnosti vyvažovaní a až 17 hodinám výdrže baterie je Zhiyun Smooth Q2 ideálním doplňkem pro vloggery, YouTubery a každého kdo chce pořizovat videa smartphonem v té nejvyšší kvalitě. Stabilizátor Zhiyun Smooth Q2 je na českém trhu dostupný za cenu od 3 990 Kč.

Kompaktní stabilizátor Zhiyun Smooth Q2

K tvorbě filmu přidává Zhiyun Smooth Q2 celou řadu kreativních možností, a to díky speciálním efektům, jako je třeba režim Vortex, Dolly Zoom, či režimům timelapse a sledování objektů. Velmi kompaktní design navíc znamená, že se tento gimbal vejde i do kapsy a můžete jej tak mít vždy u sebe. Na rozdíl od jiných stabilizátorů na trhu totiž nemusíte Smooth Q2 skládat. S délkou pouhých 20,4 cm je téměř stejně velký jako pouzdro na sluneční brýle. Zároveň gimbal umí stát bez použití nožiček stativu.

Motory Zhiyun Smooth Q2 jsou napájeny baterií o kapacitě až 4500 mAh a konstrukce gimbalu byla kompletně přepracována. Je tak vhodný také pro ty největší smartphony prémiových značek na trhu, včetně modelů Plus a Max, a to včetně pouzdra. Smooth Q2 je vyrobený ze slitiny hliníku, která nabízí vyšší pevnost a stabilitu. Rukojeť je pak potažena měkkým silikonem pro větší pohodlí. Maximální nosnost stabilizátoru je 260 gramů.

Smooth Q2 zjednodušil všechny ovládací prvky na jeden LED indikátor, dvě tlačítka a jeden pěticestný joystick, který je intuitivní a snadno použitelný. Běžný závitový šroub 1/4″ zajišťuje, že je tento stabilizátor kompatibilní s většinou doplňků na trhu.

Jedním tlačítkem můžete přepínat mezi 6 režimy. Kromě režimu Pan Following, Following pro sledování vybraného objektu nebo akce je k dispozici také režim Lock pro uzamknutí gimbalu ve směru natáčení. Dolly zoom nabízí přiblížení nebo oddálení s dramatickým filmovým efektem. Unikátní pro tuto kategorii gimbalů je režim Vortex, který dává tvůrcům videa svobodu při tvorbě 360° záběrů ve všech směrech kolem vlastní osy. Nově integrovaný režim POV s plným rozsahem umožňuje 360° synchronní pohyb na třech osách, čímž poskytuje videím působivý efekt.

Výkonný bateriový systém nabízí výdrž dobíjecí vyměnitelné baterie až 17 hodin nepřetržitého provozu za normálních podmínek natáčení. Kromě toho je stabilizátor Smooth Q2 vybaven portem MicroUSB, díky kterému může fungovat také jako power banka pro nabíjení vašeho mobilního telefonu.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: