fbpx
Home Mobilní telefony Kodak Ektra – fotoaparát s funkcí smartphonu

Kodak Ektra – fotoaparát s funkcí smartphonu

Kodak Ektra – fotoaparát s funkcí smartphonu

Společnost Eastman Kodak Company a skupina Bullitt představily smartphone KODAK EKTRA, který těží z bohaté historie fotoaparátů i filmů Kodak a počátkem ledna 2017 vstoupil také na český trh.

Smartphone poháněný výkonným desetijádrovým procesorem MediaTek Helio X20 a 3 GB RAM cílí na milovníky fotografie. Jeho designu dominuje výrazná obruba čočky fotoaparátu, grip na spodní hraně pro lepší úchop a nechybí ani dvoustupňová spoušť, která při vypnutém displeji umožňuje rychlé spuštění aplikace fotoaparát. Srdcem hlavního fotoaparátu je 21Mpx snímač s rychlým ostřením ukrytý za optikou s clonovým číslem F2,0. Senzor je opatřený optickou stabilizací obrazu, duálním LED bleskem a technologií ARCSOFT pro skvělé snímky za špatného osvětlení. Tomu sekunduje přední fotoaparát s rozlišením 13 Mpx s fázovým ostřením a clonovým číslem F2,2. Pro uložení snímků je připravena interní paměť o velikosti 32 GB a slot pro karty microSD. KODAK EKTRA těží také z tiskařských zkušeností značky a poskytuje možnost okamžitého objednání tisku fotografií a jejich následné doručení na adresu uživatele.

Společnost Kodak má s fotografií bohaté zkušenosti, se kterými vstupujeme na trh smartphonů, abychom zákazníkům nadále přinášeli nejnovější fotografické technologie. Původní fotoaparát KODAK EKTRA byl představen roku 1941 a jeho poslední reinkarnace otevírá svět kreativních možností všem, kteří žijí pro fotografii,” říká ředitel společnosti Kodak Jeff Clarke.

Nefoťte, tvořte!

Kodak Ektra je vybaven snímačem s rozlišením 21 Mpx a dokáže tak zaznamenat každý detail. Pro náročné situace je opatřen optickou stabilizací obrazu, která zajišťuje ostré snímky za všech okolností a umožňuje použití delších expozičních časů. O přísun světla k senzoru se stará optika s clonovým číslem f/2.0 a certifikovanou vrstvou společnosti Kodak, která usnadňuje průchod světla. Použitá technika spolu s technologií ARCSOFT Night Shot umožňuje použití nízké citlivosti ISO a omezení šumu. S funkcemi Dynamické Ostření, Sledování Objektu a rychlým PDAF ostřením nebude problém zaostřit ani na sportovce, zvířata či jiné pohyblivé cíle.

Neméně důležitá je aplikace fotoaparátu, která je vybavena intuitivním a rychlým přepínáním fotografických režimů pomocí rotačního ovladače ve stylu klasických zrcadlovek. Uživatel může volit z režimů HDR, Krajina, Portrét, Makro, Sport, Noc, Panorama a Bokeh, doplněných režimem Inteligentní automatika, který vše nastaví sám. Nechybí ani manuální režim, který dá zkušeným uživatelům absolutní kontrolu nad expozicí.

Ačkoliv je fotoaparát opatřen funkcemi pro potlačení obrazového šumu, jsou chvíle, kdy fotografie i tak uživatel chce upravit. Proto je Kodak Ektra vybaven již z výroby aplikací Snapseed, která je skvělým nástrojem pro úpravu snímků v terénu. S její pomocí lze vytvořit skutečně působivé fotografie a následně je snadno odeslat na sociální sítě, nebo pomocí aplikace Prints nechat profesionálně vytisknout a nechat si ji doručit přímo na svou adresu.

Výkonný smartphone s editací videa

Kodak Ektra není jen skvělý fotoaparát, ale také výkonný smartphone s 5palcovým Full HD displejem. Jeho desetijádrový procesor MediaTek Helio X20 zajistí spolu s 3 GB RAM dostatek výkonu a 32GB interní paměť doplněná o slot na microSD karty prostor pro nepřeberné množství fotografií. V jeho výbavě nechybí ani podpora rychlých datových přenosů LTE či moderní konektor USB-C, pomocí kterého uživatel rychle dobije velký 3000mAh akumulátor.

Pro milovníky starých filmů a nostalgické estetiky je předinstalovaná aplikace Super 8, která nabízí profesionální video-efekty, se kterými lze natočená videa transformovat do podoby snímků natočených analogovou kamerou na úspěšné filmy společnosti Kodak z řady Super 8.

Technické specifikace

  • Android 6.0
  • Hlavní fotoaparát: 21MP s rychlým ostřením, f/2.0, PDAF ostření, OIS, duální LED blesk
  • Čelní fotoaparát: 13MP s fázovým ostřením, f/2.2, PDAF ostření
  • Procesor: Helio X20 2.3GHz
  • Paměť RAM: 3 GB
  • Interní paměť: 32 GB, rozšířitelná pomocí MicroSD karty
  • Konektivita: LTE, Wi-Fi (2,4 GHz, 5 GHz), Bluetooth, GPS, USB-C
  • Baterie: 3000 mAh, rychlá USB-C nabíječka

O společnosti Kodak

Kodak je technologickou společností zaměřenou na fotografii a film. Věnuje se hardware, software i spotřebnímu materiálu. Další oblastí, kterou se společnost Kodak zabývá je poskytování služeb zákazníkům z oblasti grafického umění, tisku či publikační činnosti, ale také elektronických informačních panelů, zábavy a komerční filmové tvorby.

Společnost Bullitt Group

Společnost Bullit Group založili v roce 2009 Colin Batt, Dave Floyd a Richard Wharton. Pomáhá špičkovým světovým značkám vstupovat do rychle rostoucích kategorií technologií pro spotřebitele s širším dopadem a novými, dlouhodobými příjmovými toky. Od svého založení před šesti lety dokázala společnost Bullitt Group zkonstruovat, vyrobit a distribuovat miliony mobilních telefonů, zvukových výrobků, dalších připojených zařízení a příslušných periferií ve více než 60 zemích světa.

Skupina Bullitt je držitelem globálních licencí pro tyto obory: Cat (Caterpillar Inc.), Kodak a Land Rover – mobilní telefony a příslušné periferie; Ted Baker – zvukové výrobky; JCB – mobilní telefony a příslušné periferie; Ministry Of Sound – zvukové výrobky a mobilní periferie; Kodak – mobilní telefony a příslušné periferie. Společnost Bullitt Group sídlí v anglickém Readingu a pobočky má v Tchaj-peji (Tchaj-wan), Šenzenu (Čína), a New Yorku (USA). V roce 2015 byla společnost Bullitt Group oceněna jako jedna z nejrychleji rostoucích společností ve Velké Británii, v žebříčku The Sunday Times HSBC International Track 200 obsadila 7. místo.

[zdroj tisková zpráva společnosti Kodak]

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: