fbpx
Kdo mluvil o konci Olympusu? Nový OM-D E-M10 Mark IV a M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm jsou tady!

Kompaktní a lehké tělo s vylepšeným gripem, všestranné fotografické funkce pro profesionální snímky na jedno stisknutí spouště a výkonná pětiosá stabilizace obrazu. Tak by se dal v jedné větě shrnout nový Olympus OM-D E-M10 Mark IV, který bude bojovat o přízeň kreativních fotografů na cestách, kteří hledají perfektní nástroj pro zachycení každého okamžiku v excelentní kvalitě. Spolu s ním dnes Olympus oznámil také nový teleobjektiv M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm.

Kdo mluvil o konci Olympusu? Nový OM-D E-M10 Mark IV a M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm jsou tady!

Olympus OM-D E-M10 Mark IV

Výklopná LCD obrazovka vhodná pro selfie snímky a elektronický hledáček s vysokým rozlišením přinášejí uživatelům svobodu při rozvíjení vlastního unikátního stylu. Sdílení snímků je nyní díky speciální aplikaci pro chytré telefony snazší, než kdy dřív. OM-D E-M10 Mark IV přináší radost z focení mladým rodinám s dětmi, cestovatelům, fotografickým nadšencům, blogerům, Instagramerům, prostě všem, kdo se nespokojí s focením na mobil a přitom nechce tahat veliké a těžké fotoaparáty. Nové OM-D přijde na trh v polovině srpna za doporučenou cenu* 18.999 Kč.

Při zhruba polovičních rozměrech a hmotnosti oproti digitálním zrcadlovkám a jiným FF fotoaparátům, je největší výhodou Olympusu jeho úžasná mobilita, kompaktnost a nízká hmotnost celého systému. Bohatá nabídka výkonných objektivů s vysokým rozlišením přináší v kombinaci s účinnou stabilizací obrazu skvělé výsledky v podobě ostrých a kvalitních fotografií a videí napříč širokým spektrem scénářů, situací a žánrů. E-M10 Mark IV je nejmenší z rodiny OM-D. S vylepšeným gripem a nejnovějšími zobrazovacími technologiemi je dokonalou volbou pro všechny, kteří hledají kompaktní řešení, které mohou mít neustále při sobě.

Vynikající mobilita a výkonná pětiosá stabilizace obrazu pro foto i video

Tělo s klasickým Olympus designem je nyní lehčí, než kdy dříve (i se standardním kitovým objektivem váží jen jako půllitrová láhev s vodou**) a nabízí tak ideální mobilitu. Nový vylepšený grip E-M10 Mark IV zaručuje bezpečný úchop a pohodlné ovládání. Díky vestavěné pětiosé stabilizaci obrazu, umožňující prodloužení expozice až o 4,5 kroku***, novému 20 megapixelovému Live MOS snímači a výkonným objektivům M.Zuiko, je vysoká kvalita fotografií a videí zaručena za všech podmínek, včetně nočních snímků a snímků s velkým přiblížením. Nově se nemusíte strachovat o nedostatek energie na cestách. Baterii lze nabíjet přímo ve fotoaparátu prostřednictvím USB power banky.

Všestranné fotografické funkce a výklopné LCD pro selfie záběry

E-M10 Mark IV je nabitý funkcemi pro zachycení všech neopakovatelných momentů. Například s pomocí sekvenčního snímání o rychlosti cca 15 snímků za vteřinu zachytíte i objekty v akci. Vylepšená přesnost C-AF umožňuje kontinuální zaostřování i na pohybující se objekty. Automatické zaostřování na obličeje nyní zaostří i na skloněné tváře nebo tváře z profilu. Tichý režim, který eliminuje mechanickou závěrku a další provozní zvuky, je užitečný v situacích, kdy je jakýkoli hluk nežádoucí, například během vystoupení nebo při fotografování spících dětských tvářiček.

Kdo mluvil o konci Olympusu? Nový OM-D E-M10 Mark IV a M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm jsou tady!

V automatickém režimu detekuje Olympus OM-D různé fotografické situace a automaticky zvolí odpovídající nastavení. Režim AP (Advanced Photo) dokonce umožní pořídit snímky, které by normálně vyžadovaly předchozí fotografické zkušenosti: vícenásobné expozice, zachycení hvězdných drah, světelné stopy reflektorů aut, to vše můžete v režimu Live Composite fotografovat okamžitě a bez větších zkušeností. Díky funkci 4K videa lze obzvláště krásné momenty extrahovat jako fotografii ve 4K rozlišení.

Navíc je fotoaparát vybaven výklopnou LCD obrazovkou, která usnadňuje dotykové ovládání při fotografování selfie. Pomáhá při fotografování z nadhledu a podhledu, takže fotografie a videa vyjdou skvěle i v nezvyklých polohách přesně podle vašich představ. Díky elektronickému hledáčku s vysokým rozlišením zvládnete s E-M10 Mark IV také snímky za jasného slunce nebo v protisvětle.

OM-D E-M10 Mark IV s rádiovým ovladačem blesku FC-WR a bleskem FL-700WR umožňuje na dálku ovládat další kompatibilní blesky. Jednoduše nastavte blesk mimo záběr a při fotografování jej ovládejte na dálku pomocí rádiového ovladače blesku.

Speciální aplikace pro chytré telefony umocní zážitky z fotografování

Díky integrovaným funkcím Wi-Fi a Bluetooth® lze snímky pomocí mobilní aplikace OI.Share snadno a rychle importovat do chytrého telefonu nebo sdílet na sociálních sítích. Připojený chytrý telefon lze použít jako Bluetooth dálkové ovládání fotoaparátu. V aplikaci jsou k dispozici mimo jiné i návody a instrukce pro výuku fotografických technik.

Kdo mluvil o konci Olympusu? Nový OM-D E-M10 Mark IV a M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm jsou tady!

Příslušenství

OM-D E-M10 Mark IV je plně kompatibilní se širokou paletou MFT objektivů Olympus a objektivů dalších značek splňujících standard MFT, a také s řadou dalšího příslušenství, včetně fotografických brašen na míru, elektronických blesků, či bezplatného programu pro editaci a správu fotografií Olympus Workspace.

Dostupnost a cena

Nový OM-D E-M10 Mark IV bude k dostání od poloviny srpna za doporučenou maloobchodní cenu 18.999 Kč. OM-D přichází s šestiměsíčním prodloužením záruky**** v případě registrace na portálu Můj Olympus na adrese www.mujolympus.cz. Změna specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazena. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese www.olympus.cz.


* Doporučená maloobchodní cena za tělo E-M10 Mark IV
** Cca. 476 g v kombinaci s M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ (podle standardů CIPA, včetně přibalené baterie a paměťové karty, bez očnice)
*** M.Zuiko Digital ED 14-42mm F3.5-5.6 EZ při ohniskové vzdálenosti 42mm (přepočet na 35mm: 84mm), podle standardů CIPA, při korekci pohybu ve dvou osách (příčné a vertikální).
**** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

Kdo mluvil o konci Olympusu? Nový OM-D E-M10 Mark IV a M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm jsou tady!

M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS

Nový M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS je ideálním doplňkem pro OM-D a PEN fotografy, kteří jsou v neustálém pohybu. Nabízí obrovský rozsah ohniskových vzdáleností 200-800mm* v kompaktním a lehkém provedení, odolném proti povětrnostním vlivům. Výkon superteleobjektivu lze pomocí telekonvertoru M.Zuiko Digital 2x MC-20 zdvojnásobit až na 1600mm*. Nový M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS bude k dispozici od poloviny srpna za doporučenou cenu** 34.999 Kč.

Při zhruba polovičních rozměrech a hmotnosti oproti FF systémům s výměnnými objektivy je největší výhodou Olympusu jeho úžasná mobilita, kompaktnost a nízká hmotnost. Bohatá nabídka výkonných objektivů s vysokým rozlišením přináší v kombinaci s účinnou stabilizací obrazu skvělé výsledky v podobě ostrých a kvalitních fotografií a videí napříč širokým spektrem fotografických žánrů. S ohniskovou vzdáleností odpovídající ekvivalentu 200-800mm je nový objektiv M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS ideálním doplňkem všech wildlife, sportovních, ale i ostatních fotografů.

Zoomový supertelefoto objektiv, nabízí spolu s volitelným telekonvertorem MC-20 ohniskovou vzdálenost až 1600mm*

M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS nabízí zorné pole odpovídající 200-800mm objektivu 35mm formátu. V kombinaci s 1.4x telekonvertorem M.Zuiko Digital MC-14 činí ohnisková vzdálenost až 1120mm*, v kombinaci s 2x telekonvertorem MC-20 dokonce 1600mm*. Takovýto výkon umožňuje přiblížit objekty, ke kterým se lze jinak obtížně dostat, například při fotografování ptáků či jiných volně žijících zvířat. Supertelefoto objektiv nabízí také jedinečný efekt zploštění perspektivy. Nejmenší zaostřovací vzdálenost je v celém rozsahu zoomu 1,3m a maximální zvětšení obrazu je 0,57x, což poskytuje vynikající telemakro výkon při fotografování malých objektů, jako jsou květiny nebo hmyz. Podporuje také režim Focus Stacking***. Tato funkce pořídí více záběrů s různou rovinou zaostření, které následně automaticky složí do jedné fotografie s větší hloubkou ostrosti.

Výjimečný obrazový výkon v celém rozsahu a spolehlivé tělo odolné prachu a stříkající vodě

Optický systém nabízí kombinaci čtyř ED členů (Extra-low Dispersion) pro potlačení rozptylu barev, dvou Super HR členů (Super High Refractive Index) a dvou HR členů (High Refractive Index) pro jasné a čisté zobrazení až do krajů obrazu v celém rozsahu ohnisek. Povrchová úprava ZERO (Zuiko Extra-low Reflection Optical) omezuje odrazy a odlesky i v nepříznivých podmínkách, jako je například protisvětlo. Navíc masivní hermetické utěsnění celého tubusu poskytuje stejně vysoký stupeň ochrany před prachem, mrazem a stříkající vodě, na jaký jsou uživatelé zvyklí u řady M.Zuiko PRO. To jim dává jistotu a klid při fotografování v jakýchkoli povětrnostních podmínkách.

Kdo mluvil o konci Olympusu? Nový OM-D E-M10 Mark IV a M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm jsou tady!

Omezovač rozsahu zaostření a stabilizace obrazu v objektivu

Systém zadního zaostřování v M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS ovládá lehké zaostřovací čočky, což umožňuje docílit rychlého a vysoce přesného automatického zaostření. Tento objektiv je také vybaven přepínačem zaostření a omezovačem zaostření. To umožňuje přepínat pracovní rozsah AF systému ve třech úrovních podle vzdálenosti zaostření a usnadnit tak rychlé fotografování i v super-telefoto rozsahu. V objektivu integrovaná stabilizace obrazu umožňuje prodloužit expozici až o 3 kroky**** a fotografovat tak z ruky i při velkých ohniskových vzdálenostech.

Dostupné příslušenství

M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS rozšíří rozsáhlou řadu objektivů M.Zuiko a je kompatibilní s jakýmkoli fotoaparátem Olympus OM-D nebo PEN, stejně jako s fotoaparáty ostatních výrobců, které splňují standard systému Micro Four Thirds. Je kompatibilní také s ochranným filtrem PRF-ZD72 PRO a dekoračním prstencem Olympus DR-79. Přibalenou sluneční clonu LH-76D lze připevnit na M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS a M.Zuiko Digital ED 40-150mm F2.8 PRO. K dispozici je navíc pouzdro na objektiv v podobě LSC-1127.

Kdo mluvil o konci Olympusu? Nový OM-D E-M10 Mark IV a M.ZUIKO DIGITAL ED 100-400mm jsou tady!

Dostupnost a cena

Nový M.Zuiko Digital ED 100-400mm F5.0-6.3 IS bude k dispozici od poloviny srpna za doporučenou maloobchodní cenu 34.999 Kč. Objektiv M.Zuiko přichází s šestiměsíčním prodloužením záruky***** v případě registrace na portálu Můj Olympus na adrese www.mujolympus.cz. Změna specifikací produktu bez předchozího upozornění vyhrazena. Nejnovější specifikace naleznete na webových stránkách Olympus na adrese www.olympus.cz.


* Přepočet na 35mm
** Doporučená maloobchodní cena
*** Po aktualizaci firmware budou funkci Focus Stacking podporovat s tímto objektivem následující fotoaparáty: OM-D E-M1X, OM-D E-M1 Mark III, OM-D E-M1 Mark II, OM-D E-M5 Mark III
**** Podle standardů CIPA, při ohniskové vzdálenosti 400mm a korekci pohybu ve dvou osách (příčné a vertikální)
***** Šest měsíců nad rámec zákonné záruky v zemi zakoupení.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: