fbpx
Home fotoaparáty Canon Jeďte s Canonem do Francie

Jeďte s Canonem do Francie

Jeďte s Canonem do Francie

Pro mladé české fotografy se naskytla hezká příležitost – Canon vybere 200 studentů z celé Evropy a poskytne jim příležitost rozvíjet jejich dovednosti v oblasti fotografie za přítomnosti lídrů v tomto průmyslu. Portfolia vybraných studentů budou ohodnoceny inspirativními fotografy a ambasadory Canon. Visa pour l’Image poskytuje fotografické komunitě bezkonkurenční možnosti výměny kreativních nápadů, rozvíjení nových vztahů a vychutnávání si množství podmanivých přednášek a seminářů, během nichž odborníci předávají své know-how další generaci.

3 dny v Perpignan

Pozvánka a možnost získat 3 denní pobyt hrazený společností Canon, který zahrnuje letenky, ubytování a stravu, platí pro všechny studenty ve věku od 18 do 27 let. Vybraní studenti budou mít ve francouzském Perpignan během festivalu Visa pour l’image příležitost zúčastnit se různých výstav, setkání s fotografy, či konferencí zaměřených na téma současné dokumentární fotografie. Festival je také příležitostí k setkání s představiteli největších světových fotografických agentur a výrobci profesionálního fotografického vybavení. Společnost Canon je hlavním sponzorem akce od roku 2005.

Jednou z těch, kteří měli díky Canonu možnost festival navštívit, byla i Slovenka Ester Šabíková. „Chci poděkovat za příležitost. Účast na Visa pour l’image pro mě byla neskutečným zážitkem, který mne velmi obohatil,“ uvedla Ester Šabíková.

Jak se zaregistrovat
Pro úspěšnou registraci je třeba navštívit dedikovanou stránku, jejímž prostřednictvím mohou studenti předkládat svá portfolia – je možné přihlásit i dva příběhy. Každý z nich by měl sestávat z minimálně 20 fotografií a popisu daného projektu. Součástí přihlášky by mělo být i základní bio studenta a krátký motivační dopis. Oficiálním jazykem je v tomto případě angličtina, kterou studenti využijí i během festivalu. Posledním možným dnem registrace je 10. května. Výherců budeme kontaktovat po detailním posouzení jejich přihlášených prací odbornou komisí, a to 20. května.

Hlavní výhody festivalu Visa pour l’Image: 

• Účast na workshopech a setkáních
• Analýza portfolia studentů pod vedením agenturních fotografů
• Návštěva nejlepších výstav fotožurnalistiky na světě
• Večerní akce spojené s prezentacemi materiálů předních fotografů a fotografických agentur

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: