fbpx
Home fotoaparáty Canon Jaký bude Canon 5D Mark IV?

Jaký bude Canon 5D Mark IV?

Jaký bude Canon 5D Mark IV?

Canon 5D Mark IV

5d4big-728x403

25. srpna 2016 Canon představí horkou novinku, dlouho očekávaný fotoaparát 5D Mark IV. Jeho předchozí model byl jedním z nejoblíbenějších fotoaparátů na trhu a Canon si je této pozice velmi dobře vědom. Novinek nás čeká spousta, zejména pak nový vnitřní elektronika, samozřejmě s patřičně větším počtem megapixelů.

Snímač, rozlišení

Canon 5D Mark IV je full frame model, který má čip rozměry 36 x 24 mm. Nově bude mít rozlišení 30,4 MPx, což je oproti předchozím 22,3 MPx slušné navýšení.

Sesterské modely Canon 5DS a 5DS R mají ještě větší rozlišení snímače 50 MPx, ale jsou svým zaměřením velmi specifické kousky, které necílí na masy jako 5D.

Karty

Dva sloty jsou u full frame modelů téměř samozřejmostí, klasicky bude mít 5D kartu SD. Překvapením je ovšem CF, který už většina výrobců opustila nebo nahradila.

Ostření a citlivost ISO

Fotoaparát by měl mít 61 ostřících bodů, z toho bude 41 křížových. Citlivost ISO je opět vyšší, konkrétně ISO 100 až 102 400. Výrobce také zabudoval dotykový displej s funkcemi, jako má profesionální model Canon 1DX Mark II.

Rychlost

Rychlost sériového snímání bude 7 snímků za vteřinu, což je velmi dobrý výsledek v takto vysokém rozlišení, které je 30,4 MPx. (Mark III má 5 snímků za vteřinu.)

Video

5D Mark IV dokáže nahrávat video i v režimu 4K s 30 snímky za vteřinu, ve FullHD režimu pak 60 snímků.

Připojení

Těšíme se na zabudovanou podporu NFC pro rychlejší bezdrátové spojení. GPS lokaci bude umět fotoaparát sám zjišťovat z integrované GPS.

Hmotnost

Tělo Canon 5D Mark IV bude vážit 890 gramů, ve srovnání s předchozím modelem Mark III se inženýrům povedlo ušetřit 70 gramů.

 

Více v naší video reportáži z tiskového setkání, které proběhne příští týden.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: