fbpx
Grafický editor CorelDRAW – aktualizace, novinky a inovace 2021

CorelDRAW představil inovace pro předplatitele a novou sadu CorelDRAW Technical Suite

Společnost Corel rozšířila řadu produktů CorelDRAW 2021 o nové aktualizace sady CorelDRAW Graphics Suite 2021 pro předplatitele a představila sadu CorelDRAW Technical Suite 2021, nejnovější vydání ucelené sady softwaru pro tvorbu technických návrhů a dokumentací.

CorelDRAW je grafický editor vyvíjený společností Corel Corporation určený pro tvorbu grafických návrhů, ilustrací, reklamních tabulí, log, apod.

Sady CorelDRAW Graphics Suite a Technical Suite umožňují přístup k nové dynamické správě prvků a k vylepšeným postupům pro spolupráci, dodatečným písmům, kreativním šablonám a dalším prvkům.

Nové aktualizace sady CorelDRAW Graphics Suite a CorelDRAW Technical Suite pro předplatitele zahrnují:

 • Dynamickou správu prvků pro rychlejší práci

Umožňuje přístup ke všem prvkům a jejich správu z jednoho centrálního umístění a sdílení symbolů napříč týmy. Snadná synchronizace aktualizací zajišťuje, že vždy pracujete s nejaktuálnějšími prvky.

 • Vylepšené postupy pro efektivnější spolupráci

Díky vylepšenému postupu pro spolupráci je práce s kolegy a klienty na dálku efektivnější, než kdy dříve. Nabízí zjednodušený proces přihlašování a vylepšení výkonu pro rychlejší ukládání, otevírání a sdílení návrhů.

 • Nové nástroje pro typografii podporující kreativitu a šetřící čas

Díky novému integrovanému přístupu ke knihovně písem Google Fonts v aplikaci Corel Font Manager lze vytvářet typografie rychleji než dříve. Lze snadno procházet, vyhledávat a prohlížet více než 1 000 typů písem z knihovny Google Fonts, aniž by bylo nutné instalovat písma, která chcete používat.

Grafický editor CorelDRAW – aktualizace, novinky a inovace 2021

Grafický editor CorelDRAW – aktualizace, novinky a inovace 2021

CorelDRAW Technical Suite 2021

Grafický editor CorelDRAW – aktualizace, novinky a inovace 2021

Sada CorelDRAW Technical Suite 2021 nabízí výjimečnou kontrolu a přesnost při tvorbě technické dokumentace a návrhů, od oblasti výroby a strojírenství až po architekturu. Je vhodný pro navrhování podrobných technických ilustrací, dokumentací, marketingových materiálů či dalších typů návrhů. Díky novým nástrojům sada umožňuje otevřít 2D a 3D zdrojové soubory, fotografie, dokumenty a data. V jediné komplexní sadě tak lze vytvářet a publikovat technické materiály a spolupracovat na nich.

Mezi funkce sady Technical Suite patří také:

 • Plynulý přechod od 3D návrhu k ilustraci

Tato funkce umožňuje snadno přeměnit 3D technická data na detailní technické ilustrace díky novému pracovnímu postupu importovanému ze softwaru XVL Studia Corel Edition, který usnadňuje práci se šroubovými spoji. Nový nástroj pro tvorbu 3 bodových vláken umožňuje přesné přichycení ke stranám šroubu přetažením vlákna, a s použitím nového nástroje Odebrat obrys lze na jedno kliknutí rychle odstranit přebytečné vnější čáry promítaného tvaru.

 • Přepracovaný přístup k technickým ilustracím pro rychlejší práci

Přepracovaný ukotvitelný panel Promítnutí osy přináší často používané nastavení a nástroje pro technické kreslení do popředí pracovní plochy pro ilustrace. Nyní již není nutné přepínat mezi panely nebo jinými ovládacími prvky uživatelského rozhraní, aby bylo možno přesouvat objekty v rovině. Nové zkratky promítání umožňují okamžité promítání tvarů v paralelní perspektivě i mimo ni. Celý proces je tak intuitivnější a efektivnější.

 • Možnost vytvářet vlastní stránky s náhradními díly s novými funkcemi

Jedná se o řadu nových funkcí, které jsou určeny pro diskrétní výrobní procesy. V aplikaci Corel DESIGNER lze importovat soubory .DES, .CDR a tabulky do ukotvitelného panelu Zdroje a spojit technické ilustrace se specifikacemi v tabulkách. Práce s propojenými prostředky je snazší, protože je možné synchronizovat změny návrhů a dat při úpravách souborů na jiném místě. Nová podpora interaktivních souborů SVG zprostředkovává informace o součástech ještě přehledněji a usnadňuje publikování plně interaktivní dokumentace online.

 • Možnost převodu technických návrhů na marketingové materiály

Umožňuje překročit rámec klasické technické ilustrace díky přístupu k nejnovějším aplikacím sady CorelDRAW Graphics Suite 2021 pro profesionální úpravy obrázků, sazbu, správu písem, a další.

Grafický editor CorelDRAW – aktualizace, novinky a inovace 2021Grafický editor CorelDRAW – aktualizace, novinky a inovace 2021

Hlavní aplikace sady CorelDRAW Technical Suite 2021

 • Corel DESIGNER 2021: Přesné ilustrace a technické návrhy
 • CorelDRAW 2021: Vektorová ilustrace a sazba
 • Corel PHOTO-PAINT 2021: Profesionální úprava obrázků
 • XVL Studio Corel Edition: Vizualizace a tvorba 3D návrhů
 • app: Přístup k souborům, spolupráce a ilustrace na cestách prostřednictvím webového prohlížeče
 • app pro iPad: Aplikace pro iPad pro vektorovou ilustraci a grafické návrhy
 • PowerTRACE: Převod rastrové grafiky na vektorovou s využitím umělé inteligence
 • CAPTURE: Nástroj pro tvorbu snímků obrazovky
 • AfterShot 3 HDR: Editor fotografií ve formátu RAW

Dostupnost a cena

Sada CorelDRAW Graphics Suite 2021 je nyní dostupná pro Windows 10 a 11, macOS, web, iPad a mobilní zařízení v češtině, angličtině, němčině, italštině, francouzštině, španělštině, brazilské portugalštině, holandštině, polštině, ruštině, zjednodušené čínštině, tradiční čínštině, turečtině, švédštině a japonštině. Předplatné činí 9 250,- Kč za rok.

Podrobnější informace naleznete na: https://www.coreldraw.com/en/product/coreldraw/?topNav=en

Sada CorelDRAW Technical Suite 2021 pro Windows 10 a 11 je k dispozici jako samostatná licence v angličtině, němčině, francouzštině a japonštině. Firemní licence jsou k dispozici také v češtině, španělštině, italštině, brazilské portugalštině, polštině, ruštině, holandštině, turečtině, zjednodušené čínštině a tradiční čínštině. (Všechny licence zahrnují doplněk XVL Studio Corel Edition v angličtině, němčině, francouzštině nebo japonštině.) Předplatné činí 15 995,- Kč za rok.

Podrobnější informace naleznete na: https://www.coreldraw.com/en/product/technical-suite/?topNav=en

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: