fbpx
Home fotoaparáty Full frame bezzrcadlovky Nikon Z6 a Z7 se letos dočkají nových vylepšení

Full frame bezzrcadlovky Nikon Z6 a Z7 se letos dočkají nových vylepšení

Full frame bezzrcadlovky Nikon Z6 a Z7 se letos dočkají nových vylepšení

Podle aktuálních zpráv přímo od výrobce přinese nový firmware pro Nikon Z6 a Z7 nové funkce jako zaostřování s detekcí očí, nekomprimované video a podporu paměťových karet CFexpress. Zároveň se mají díky novému firmwaru vylepšit funkce automatického ostření a automatické expozice.

Podrobný popis nových funkcí pro Nikon Z6 a Z7 po aktualizaci firmwaru:

Podpora zaostřování s detekcí očí – Eye-Detection AF (květen 2019)

Funkce bude pracovat s oběma režimy ostření – AF-S i AF-C. Přístroje budou schopny detekovat více očí a uživatel si bude moci jednoduše vybrat, na které z nich chce zaostřit.

Vylepšené funkce AF/AE (květen 2019)

Průběžné měření expozice (při každém snímku) bude k dispozici také při kontinuálním snímání v nejvyšší frekvenci (rozšířený mód). Citlivost a přesnost automatického zaostřování při fotografování i natáčení videa se zlepší, což umožní přesnější a rychlejší zaostřování v horších světelných podmínkách.

Podpora nekomprimovaného videa (datum bude upřesněno)

Video 4K a Full HD bude možné pomocí externího rekordéru nahrávat také v nekomprimovaném RAW formátu. To umožní uživatelům dosáhnout 12bitové videosekvence, vhodné k flexibilní postprodukci a gradingu.

Podpora paměťových karet CFexpress (datum bude upřesněno)

Nový firmware bude podporovat nové, rychlejší a spolehlivější paměťové karty CFexpress. Po aktualizaci tak uživatelé Nikonu Z6 a Z7 budou moci používat jak karty typu CFexpress, tak i stávající karty XQD. Do budoucna Nikon počítá s podporou karet CFexpress i pro DSLR Nikon D5 (verze s QXD sloty), Nikon D850 a Nikon D500.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: