fbpx
FUJIFILM X100V vs LEICA Q2 – porovnání a recenze (video)

V dnešním videu nám Michal Houdek a Luděk Bouška porovnají dva na první pohled podobné fotoaparáty. Jedná se o fotoaparát Fujifilm X100V a fotoaparát Leica Q2. Oba přístroje kluci podrobili testu, vyfotili s nimi, co se dá, a recenze je na světě.

Jak Leica Q2, tak Fujifilm X100V, jsou fotoaparáty určené především na street fotografii, ale oba disponují univerzálními objektivy. Co se rozlišení týče, X100V má 26.1 MPx snímač APS a Q2 má 47 Mpx plnoformátový snímač, neboli fullframe. Na Fujifilm však existují předsádky. Leica Q2 zvládne 20 snímků za sekundu a Fujifilm X100V zvládne 11. Oba mají centrální závěrku a elektronické závěrky.

Ovládání u obou fotoaparátů je podobné. Fujifilm má ale navíc joystick a výklopný dotykový displej. Oba dva jsou utěsněné proti povětrnostním podmínkám.

X100V disponuje také zabudovaným ND filtrem, který umožňuje fotit i natáčet rozmazané věci na ostrém slunci. Q2 má navíc optickou stabilizaci.

Velkou nevýhodou Leicy je absence portů. Oproti tomu Fujifilm jde nabíjet přes USB-C, a k dispozici má i micro HDMI a jack na mikrofon.

Konstrukce hledáčků je další podobností těchto přístrojů. U obou jsou hledáčky udělané jako dálkoměry na levé straně, ale u Q2 je pevný OLED hledáček a u X100V je digitální, který jde přepínat z optického na elektronický.

Výhodou Fujifilmu je jednoznačně cena a jeho barvy. Leica zase používá soubor DNG.

K čemu si který fotoaparát pořídit? Na fotky s větší hloubkou ostrosti je vhodnější X100V. Stejně tak je Fujifilm vhodnější pro začátečníky kvůli svému 35 mm objektivu. Oba foťáky jsou vhodné na cesty, vzhledem ke svým kompaktním velikostem a univerzálnosti.

Michal uznává, že on dává přednost fotoaparátu Leica Q2, ale připouští, že v kategorii výkon vs cena jednoznačně vyhrává Fujifilm X100V, jehož barvy učarovaly Luďu.

Více o fotoaparátu Fujifilm X100V – https://bit.ly/FUJIFILMX100V

Více o fotoaparátu Leica Q2 – https://bit.ly/LEICA_Q2

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: