fbpx
FUJIFILM X-T30 II: digitální bezzrcadlovka řady X

Zároveň s GFX 50S II Fujifilm představuje i X-T30 II.

Fotoaparát FUJIFILM X-T30 II je nový přírůstek do řady digitálních bezzrcadlovek X, které jsou známé svým kompaktním tělem a vynikající kvalitou obrazu založenou na vlastní technologii reprodukce barev.

Model X-T30 II zdědil po svém předchůdci FUJIFILM X-T30 kompaktní a lehké tělo. Zároveň poskytuje pokročilou úroveň rychlosti a přesnosti automatického zaostřování a kvalitu obrazu odpovídající vlajkovému modelu řady X, FUJIFILM X-T4. Model X-T30 II prošel oproti předchozímu modelu vývojem i z hlediska hardwaru, což se projevFUJIFILM X-T30 II: digitální bezzrcadlovka řady Xilo použitím dotykového LCD displej s vysokým rozlišením 1,62 milionu bodů na zadním panelu. Ten umožňuje pohodlné pořizování vysoce kvalitních fotografií i plnohodnotného videa v rozlišení 4K/30p.

Nová digitální bezzrcadlovka je vybavena 26,1 MP snímačem X-Trans CMOS 4 a vysokorychlostním procesorem X-Processor 4 pro zpracování obrazu. Fotoaparát nabízí rychlý a přesný systém automatického zaostřování, který má rychlost zaostření 0,02 sekundy, a dokáže zaostřit i ve špatných světelných podmínkách.

Fotoaparát X-T30 II má celkem 18 režimů. Algoritmus pro režim AUTO byl aktualizován tak, aby rozpoznal typ fotografovaných scén a použil optimální nastavení snímání. Disponuje také funkcemi, které poskytují plynulé video v rozlišení 4K/30p s bohatou tonalitou, i vysokorychlostní video v rozlišení Full HD při 240 p. K vytvoření videa používá 4K množství dat odpovídající 6K, aby bylo zajištěno vysoké rozlišení s minimálním šumem. Fotoaparát dokáže vyvést video 4K/30p s rozlišením 8 bitů 4:2:0 na kartu SD a video 4K/30p s rozlišením 10 bitů 4:2:2 do rozhraní HDMI.

Na horním panelu je možné nastavit rychlost závěrky, což umožňuje plně manuální fotografování. Výklopný 3 palcový displej poskytuje náhled pro kontrolu fotografovaného objektu, čímž usnadňuje pořizování snímků.

Fotoaparát FUJIFILM X-T30 II bude na trhu od konce září 2021.

FUJIFILM X-T30: https://bit.ly/X-T30_fujifilm

FUJIFILM X-T4: https://bit.ly/X-T4_fujifilm

Pokud se chcete dozvědět víc i o jiných fotoaparátech společnosti Fujifilm, podívejte se na: https://www.f22.cz/category/fotoaparaty/fujifilm/

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: