fbpx
Fujifilm příchází s novým modelem X-Pro 3

Fujifilm přichází s dlouho očekávanou novinkou, která je určena zejména pro ty, kteří vždy milovali analogové fotografování, a která má podobně kvalitní základní specifikace jako model X-T3. Fujifilm X-Pro3 je jedním z nejodolnějších těl v historii této značky, a to díky použití titanu, známého svým vynikajícím poměrem pevnosti k hmotnosti. K dispozici budou dvě barevné varianty.

Fotoaparát Fujifilm X-Pro3 je vyvinut s pouličními fotografy a fotoreportéry, a to tak, aby byl fotografa zaměřen vždy na předmět focení. Jeho revoluční hybridní OVF / EVF hledáček a skrytý dotykový LCD displej udržují fotografa v ději, zatímco nejmodernější zobrazovací senzor a vysoce kvalitní 4K video zajišťují skvělé výsledky. X-Pro3 je tak nástroj skutečného fotografa, který kombinuje všechny pocity filmu s veškerou snadností a kvalitou digitálního obsahu.

Fujifilm příchází s novým modelem X-Pro 3

X-Pro3 používá zadní osvětlený senzor 26.1MP X-TRANS CMOS 4 a procesor X-Processor 4 pro zpracování obrazu. Ten byl nejprve v modelu Fujifilm X-T3 a poté i ve Fujifilm X-T30. V kombinaci s novým firmwarem tak automatické ostření funguje až do -6 EV, tedy v téměř absolutní temnotě.

Tím, co však X-Pro3 odlišuje nejvíce od všech ostatních digitálních fotoaparátů je skrytý LCD dotykový displej. Když je zavřený, zobrazuje se základní nastavení pouze na miniaturním displeji, který tak odstraňuje případné rozptylování velké obrazovky. Svou mysl a oči tak máte soustředěny vždy pouze na scénu před vámi.

Specifikace nového Fujifilm X-Pro 3:
– 26.1MP snímač APS-C X-Trans BSI CMOS 4
– Obrazový procesor X-Processor 4
– Hybridní 0,5x OVF s 3,69 m-OLED EVF
– 3,0″ skrytý dotykový displej s vyklopením o 180°
– DCI / UHD 4K video při 30 fps
– 425bodový hybridní AF systém
– ISO 160-12800
– Bluetooth a Wi-Fi
– Dva sloty pro paměťové karty SD
– Režimy filmové simulace

Fujifilm X-Pro 3 se na trhu očekává ještě během tohoto podzimu, české ceny zatím nebyly stanoveny.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: