fbpx
FUJIFILM představilo nový objektiv FUJINON XC35MMF2

FUJIFILM od konce února rozšiřuje řadu výměnných objektivů X Series pro digitální fotoaparáty o kompaktní objektiv FUJINON XC35MMF2. Ten nabídne ohniskovou vzdálenost 35 mm (jež odpovídá 52 mm u 35 mm ekvivalentu), světelnost F2 a váhu pouhých 130g. Díky tomu se bude jednat o třetí nejlehčí objektiv pro fotoaparáty FUJIFILM X Series, navíc s minimální zaostřovací vzdáleností 35 cm, díky které dosáhne maximálního zvětšení 0,14x.

XC35MMF2 je standardním pevným objektivem o délce 46,5 mm, který se skládá z 9 členů rozdělených do 6 skupin. Objektiv zahrnuje dva asférické členy, které efektivně kontrolují zakřivení pole a sférickou aberaci. Díky tomu dosahuje vysoké ostrosti v celém záběru. Jeho interní AF systém1 využívá k tichému a rychlému pohonu skupiny ostřících čoček krokového motoru2.

Jako ostatní objektivy řady XC nenabízí nový XC35MMF2 clonový kroužek. Nastavení clony je tak nutné ovládat přímo na těle fotoaparátu. Clona se skládá z 9 lamel a díky kruhovému otvoru je podání neostrých míst (bokeh) měkčí a méně rušivé.

Objektiv také disponuje vícevrstvým povlakem čočky HT-EBC, který má vysokou propustnost (99,8 %) a nízkou odrazivost (0,2 %). To napomáhá snížení nežádoucích odrazů při fotografování v protisvětle.


1) Aby došlo k zaostření bez pohybu přední skupiny, která se skládá z poměrně širokých optických členů, pohybuje systém automatického ostření poměrně malými optickými členy ve středu nebo v zadní části objektivu.
2) Tento typ motoru se otáčí pouze v pevném úhlu v odpovědi na elektrický pulzní signál, díky čemuž se dostává do přesné pozice.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: