fbpx
FUJIFILM GFX 50S II: nová digitální bezzrcadlovka

Společnost Fujifilm představuje fotoaparát FUJIFILM GFX 50S II, nejnovější přírůstek z řady digitálních bezzrcadlovek GFX s velkoformátovým snímačem, který je přibližně 1,7x větší než 35 mm full-frame.

Jeho předchůdce FUJIFILM GFX 50S z roku 2017 byl prvním modelem z řady GFX. Společnost od té doby tuto řadu rozšířila a stala se tak průkopníkem na trhu bezzrcadlovek s obrazovým snímačem větším než 35 mm full-frame.

FUJIFILM GFX 50S II: nová digitální bezzrcadlovka

GFX 50S II je bezzrcadlový digitální fotoaparát vybavený 51,4 MP snímačem v kompaktním těle o hmotnosti přibližně 900 g. Je vybaven pětiosým mechanismem IBIS, který poskytuje výhodu až 6,5 stupně, založenou na použití vysoce výkonného gyroskopického snímače a akcelerometru. IBIS zajišťuje stabilitu, kompenzuje chvění fotoaparátu při fotografování z ruky a minimalizuje pohybovou neostrost při slabém osvětlení nebo v podmínkách, kdy nelze použít stativ.

Vysokorychlostní procesor X-Processor 4 a nejnovější algoritmus umožňují rychlé a přesné zaostření. Obnovovací frekvence fotoaparátu je dvakrát rychlejší než u předchozího modelu FUJIFILM GFX 5OS, což zvyšuje přesnost automatického zaostřování s detekcí obličeje/očí.

Na horním panelu se nachází volič režimů s šesti nastavitelnými pozicemi, které umožňují zaregistrování oblíbených funkcí. 1,8 palcový LCD monitor zobrazuje klíčová nastavení EXIF, jako je rychlost závěrky, clona, ISO a expozice. Na zadním panelu se nachází 3,2 palcový LCD monitor se 100% pokrytím. Ten lze vyklopit ve třech směrech, což usnadňuje fotografování z vysokých a nízkých úhlů.

Fotoaparát FUJIFILM GFX 50S II je navíc vybaven funkcí Pixel Shift Multi-Shot, která umožňuje 4 násobné rozlišení a přesnou reprodukci barev.

 

GFX 50S II bude uveden na trh koncem září 2021.

 

Na jeho předchůdce GFX 50S se můžete kouknout zde: https://bit.ly/FUJIFILM_GFX_50S

 

O dalších fotoaparátech společnosti Fujifilm se můžete dočíst zde: https://www.f22.cz/category/fotoaparaty/fujifilm/

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: