fbpx
Fujifilm GFX 50S II: nový středoformátový fotoaparát (recenze)

Společnost Fujifilm uvedla na trh nový fotoaparát GFX 50S II. O jeho vlastnostech, plusech a minusech, a o tom, jak se s ním fotí, nám poví Luděk a Michal v dnešní video recenzi.

GFX 50S II je bezzrcadlový digitální fotoaparát vybavený 51,4 MP snímačem v kompaktním těle o hmotnosti přibližně 900 g. Je vybaven pětiosým mechanismem IBIS, který zajišťuje stabilitu, kompenzuje chvění fotoaparátu při fotografování z ruky a minimalizuje pohybovou neostrost při slabém osvětlení nebo v podmínkách, kdy nelze použít stativ.

Vysokorychlostní procesor X-Processor 4 a nejnovější algoritmus umožňují rychlé a přesné zaostření. Obnovovací frekvence fotoaparátu je dvakrát rychlejší než u předchozího modelu Fujifilm GFX 5OS, což zvyšuje přesnost automatického zaostřování s detekcí obličeje/očí. Na horním panelu se nachází volič režimů s šesti nastavitelnými pozicemi, které umožňují zaregistrování oblíbených funkcí. 1,8 palcový LCD monitor zobrazuje klíčová nastavení EXIF, jako je rychlost závěrky, clona, ISO a expozice. Na zadním panelu se nachází 3,2 palcový LCD monitor se 100% pokrytím. Ten lze vyklopit ve třech směrech, což usnadňuje fotografování z vysokých a nízkých úhlů.

Fotoaparát Fujifilm GFX 50S II je navíc vybaven funkcí Pixel Shift Multi-Shot, která umožňuje až 4 násobné rozlišení a přesnou reprodukci barev.

 

Více informací včetně ceny fotoaparátu Fujifilm GFX 50S II najdete na: https://bit.ly/GFX_50S_II

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: