fbpx
Home Byznys Čím fotí členové serveru Flickr?

Čím fotí členové serveru Flickr?

Čím fotí členové serveru Flickr?

Server Flickr, kam můžete nahrávat své fotografické výtvory, uveřejnil svoji každoroční zprávu o fotoaparátech a mobilech, které používají členové serveru při focení.

Fotografický server Flickr, na kterém je registrováno více než 75 milionů lidí, kteří fotí (čímkoliv), uveřejnil statistiky za rok 2017 v používání fotoaparátů a mobilních telefonů mezi svými uživateli.

 

V roce 2016 byly chytré telefony použity pro nahrání fotografií v 48 procentech, v letošním roce je nárůst o 2 procenta na 50 procent z celkového počtu nahraných fotografií.

Digitální zrcadlovky naopak posílily z 25 procent v roce 2016 na letošních 33 procent, zatímco kompaktní fotoaparáty klesly z 21 procent používání v roce 2016 na 12 procent v roce 2017. A bezzrcadlovky si drží na 4 procentech nahraných fotografií již třetí rok v řadě za sebou.

V kategorii mobilních telefonů vedou Apple iPhone s 54 procenty, přesněji iPhone 6, iPhone 6S a iPhone 5S.

Nejpoužívanějším fotoaparátem mezi uživateli na Flickru je model Canon 5D Mark III. Canon je ostatně po iPhonech druhou nejpoužívanější značkou mezi uživateli Flickru v roce 2017 s 23 procenty, Nikon je na třetím místě s 18 procenty uživatelů.

Flickr zároveň s roční zprávou připravil také přehledy Top 25 Photos of 2017, Top Photos In Each Country, a Top Photos In Each Genre.

 

Čím fotí členové serveru Flickr?

 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: