fbpx
Home drony DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom

DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom

DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom

Společnost DJI představila dva nové drony řady Mavic, na které jsme dlouho čekali. Novinky znovu rozvíří debaty a zaplní sociální sítě, protože přinášejí převratné funkce, alespoň co se segmentu bežných dronů týká. 

DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom
DJI Mavic 2 Zoom (vlevo) a DJI Mavic 2 Pro (vpravo)

Mavic 2 Pro 

Mavic 2 Pro je prvním dronem s fotoaparátem (kamerou) Hasselblad (tuto firmu DJI vlastní) a spolupráce bude jistě vidět čím dál častěji. Mavic 2 Pro má nový palcový snímač CMOS s 10bitovým barevným profilem Dlog-M, který dovoluje zaznemenat až čtyřikrát více barevného prostoru, než předchůdce Mavic Pro. Čip má rozlišení 20 Mpx, ISO lze nastavit v rozsahu 100 až 6400 a clonu 2.5 až 11. Video nahrává v rozlišení 4K s 10 bitovým HDR.

DJI Mavic 2 Pro a Mavic 2 Zoom
rozměry čipů

video z Mavic 2 Pro (DJI)

Mavic 2 Zoom

Mavic 2 Zoom je prvním dronem pro běžné uživatele, který nabízí optický zoom. K dispozici má objektiv 24-48mm (v přepočtu na 35mm film) a k tomu dvojnásobný digitální zoom. Video nahrává v rozlišení FullHD s bitratem 100Mbit. Tento dron je postaven na 1/2.3 palcovém CMOS senzoru s rozlišením 12Mpx a ISO 100-3200. Dle výrobce by měl tento dron ostřit rychleji než Mavic Pro díky vylepšenému systému kontrastního ostření a fázové detekce. 

Mavic 2 Zoom má také novou funkci Super Resolution, která používá vestavěný optický zoom k pořízení devíti jednotlivých snímků, které pak spojí do jednoho 48 Mpx obrazu. Nabízí také velmi populární záznam videa tzv Dolly Zoom, kdy dron plynule zoomuje, ale přitom odlétá od objektu a mění tak perspektivu, zatímco hlavní objekt zůstává stejně velký. 

Mavic 2 Zoom: Dolly Zoom (DJI)

Ceny

Pro český trh zatím nebyly uvedeny, ale očekáváme, že Mavic 2 Pro bude stát 37 690 Kč a Mavic 2 Zoom 32 490 Kč. 

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: