fbpx
Data do kapsy – externí disk ADATA SC685

Je to opravdu malá plastová krabička, která se na první dojem jeví, jako že v ní vůbec nic není. Ale nenechte se zmást! Umí totiž pobrat až 2000 GB dat a vítr v peněžence rozhodně neudělá. Ano, řeč je o malém externím USB-C disku ADATA SC685. Že vám ještě pořád nedochází, kam mířím? Třeba takový iPad Pro dokáže s přehledem editovat fotky v Lightroomu a pokud jste při jeho koupi šetřili jako já a vybrali si menší kapacitu, tenhle roztomilý disk je náplastí na všechny vzniklé bolístky!

Vlastně se jedná o jeden z vůbec nejmenších disků na trhu. Oproti modelu SE730H resp. SE800 sice nenabízí prachu a voděodolnost, ale o to přívětivější má cenovku. Navíc ne všichni musíme svá data nutně máchat ve vodě a sušit v písku, že?

Data do kapsy - externí disk ADATA SC685
Díky konektoru USB-C můžete ADATA SC685 připojit rovnou ke svému iPadu Pro!

Disk se nabízí ve dvou barevných provedení (černá/bílá) a v kapacitách 250, 500, 1000 a 2000 GB. Já si zvolil zlatou střední cestu 500GB, která má sympatickou cenu těsně pod 2000 Kč.

Díky konektoru USB-C se nemusím bát náchylnosti vůči vylomení konektoru, jak tomu bývalo u dřívějších USB a současně nemusím řešit, z jaké strany konektor připojuji. Navíc si disk mohu připojit jak ke svému stolnímu počítači nebo k notebooku a dokonce i k iPadu. Ten si velmi rád beru na, řekněme, méně náročné akce, protože pro stažení pár fotek a jejich lehké poeditování v Lightroomu, nebo pouhé zazálohování na externí disk nemusím tahat notebook. A protože ADATA SC685 váží pouhých 35 gramů a vypadá jako o něco tlustší kreditní karta, jeví se mi právě jako dokonalý společník na cesty s tabletem.

Co se týká výkonu, nabídne SC685 rychlost kolem 420 MB/s pro čtení i zápis. Náš testovací vzorek 1000 RAWů z Canonu EOS 5D mark IV, které celkem zaberou 36 GB, jsem z notebooku na disk přenesl za 2 min a 13 sekund. A dle testu Blackmagic byste tenhle externí disk mohli použít i pro editaci jednodušších 4k videí. Rozhodně nestrávíte zbytek soboty stahováním dat.

Data do kapsy - externí disk ADATA SC685
Ani na zpracování videa se tohoto externího disku nemusíte bát, tedy pokud nepotřebujete sestříhat 4k v 10 bitu nebo RAWu…

Teď už tedy zbývá “jen to nejtěžší” – vybrat si jeho barvu a kapacitu, abyste za čtvrt roku nemuseli běžet pro další!

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: