fbpx
Čtyři tipy, jak připravit smartphone na dovolenou

Smartphone je neocenitelným pomocníkem během každé dovolené. Hodí se na fotografování, rezervování ubytování či auta, nebo jako mapa v neznámém místě. Letní období však dává smartphonům zabrat – musí totiž snést mnohem náročnější podmínky. Přečtěte si následující tipy a připravte svůj telefon i na tu nejdobrodružnější dovolenou.

Zkontrolujte si odolnost telefonu

Písek či voda představují riziko pro každé mobilní zařízení. Velké množství smartphonů se dnes chlubí IP certifikátem, který zaručuje určitou úroveň ochrany před vnějšími vlivy. Top modely od Huawei, jako například P30 Pro nebo Mate 20 Pro, se mohou pyšnit zvýšenou úrovní ochrany IP68, díky které jim trocha písku či neslaná voda nedělají problém.

Velký pozor si však dejte na slanou mořskou vodu. Ta dokáže poškodit vnitřní komponenty téměř okamžitě. Před „vykoupáním“ v moři není v bezpečí žádný smartphone a taková nehoda ho dokáže nenávratně zničit.

Zálohujte si data

Zálohování je jako pojištění – i když ho neplánujete využít, vždy je lepší ho mít. Pokud smartphone ztratíte nebo jej poškodíte a předtím jste si jeho obsah zálohovali, můžete snadno získat zpět všechny potřebné informace: aplikace, fotografie i důležité kontakty.

Existuje několik způsobů, jak uchovat data z telefonu v bezpečí, ať už na cloudovém úložišti nebo fyzicky (na počítači, SD kartě nebo USB). Před odjezdem na dovolenou se vyplatí obětovat pár minut času a udělat zálohu. Samozřejmě, nejlepší a nejjistější je zálohovat pravidelně.

Pozor na přehřívání

Přehřívání zařízení je jedním z klíčových problémů, se kterými se výrobci ale i uživatelé smartphonů musí potýkat. Tento problém se však nemusí projevovat jen při zvýšených požadavcích na výkon, ale i při běžném používání při extrémně vysokých letních teplotách.

Huawei získal začátkem tohoto roku patent na funkční grafén, kterým jsou vybaveny vybrané modely smartphonů. Tato inovace se mimo jiné podílí i na lepším chlazení zařízení a dokáže snížit teplotu zatěžovaných vnitřních částí o 1°C.

Je důležité nezapomínat na to, že také při rychlém nabíjení Supercharge se teplota smartphonu zvyšuje. Proto je ideální, pokud napájení zařízení probíhá ve stínu nebo chladnější místnosti.

Doplňková výbava

Různé aktivity na dovolené vyžadují různé doplňky a výbavu. Není na škodu si předem naplánovat aktivity a na základě toho si zajistit kvalitní originální příslušenství ještě před vycestováním.

Plánujete fotit krajinu či přírodní scenérie? Stativ se postará o stabilitu. Chystáte se strávit hodně času na cestách autem? Zvažte rychlonabíječku do auta či magnetický držák. Na delší cesty se může hodit bezdrátové nabíjecí pouzdro nebo externí baterie (powerbanka) s velkou kapacitou.

Buďte v klidu s Huawei Cares

Huawei Cares je nadstandardní péče pro všechny majitele Huawei smartphonů. Stačí svůj telefon zaregistrovat přes aplikaci HiCare a mít tak přehled o všech chystaných benefitech nebo kampaních. Jako třeba 50% sleva na opravu displeje u vybraných modelů Huawei v období od 15. 8. do 14. 9.

Více informací o akci Huawei Cares naleznete na webové strance: https://consumer.huawei.com/cz/support/

Více informací o produktech Huawei naleznete na https://consumer.huawei.com/cz

Aktuální informace ze světa Huawei Consumer BG naleznete denně aktualizované na:
Facebook – CZ/SK: https://www.facebook.com/HuaweiMobileCZSK/
YouTube: https://www.youtube.com/huaweimobileczsk
Instagram: https://www.instagram.com/huaweimobileczsk
Twitter: https://twitter.com/HuaweiCZ_SK

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: