fbpx
Canon představuje nový vysokorychlostní fotoaparát EOS R6 Mark II

Neslevujte ze svých ambicí: podmaňte si fotografii i video s vysokorychlostním fotoaparátem EOS R6 Mark II

Nejrychlejší přístroj systému EOS R

Společnost Canon představila EOS R6 Mark II, dosud nejrychlejší a nejpokročilejší plnoformátovou bezzrcadlovku, která rozšiřuje průkopnický systém EOS R. Přístroj s bajonetem typu RF dokáže snímat rychlostí 40 snímků za sekundu, mimořádně přesně automaticky ostřit i při slabém osvětlení a filmovat ve formátech 6K RAW a 4K UHD. EOS R6 Mark II je nejnovějším modelem řady přístrojů pro fotografickou a filmovou práci. Využívá výhody bajonetu RF a laťku nastavenou modelem EOS R6 zvyšuje jedinečnou kombinací špičkového výkonu, mimořádné rychlosti, stability a profesionálních filmových funkcí.

Bezkonkurenční ostrost

EOS R6 Mark II využívá tutéž technologii procesoru DIGIC X, který se stal jádrem modelů EOS R5, EOS R6 a oblíbeného EOS-1D X Mark III. Procesor spolupracuje se snímačem typu CMOS s rozlišením 24,1 milionu bodů. To vše spolu s novou generací technologie automatického ostření se zdvojenými body Dual Pixel CMOS AF II zvyšuje rychlost a spolehlivost na bezkonkurenční úroveň.

EOS R6 Mark II dokáže sledovat a udržet zaostřené objekty i při pohybu po scéně. Pomocí vylepšené umělé inteligence s hloubkovým učením rozpoznává osoby, vozidla – nyní včetně letadel a vlaků – a zvířata, jejichž řady se nově rozrostly o koně a zebry. Typ objektu, který má být detekován, lze zvolit v nabídce, nebo je možné ponechat detekci na automatice podle toho, v jakých situacích fotograf pracuje. U funkce sledování očí může uživatel zvolit, které oko (levé nebo pravé) má mít při ostření prioritu, a nelze-li oči detekovat, EOS R6 Mark II se namísto toho zaměří na obličej. I když se fotografovaná osoba na moment odvrátí, systém stále sleduje její hlavu, a pokud není hlava viditelná, sleduje tělo.

EOS R6 Mark II se může pochlubit nejúčinnější stabilizací obrazu na světě, a to až o 8 expozičních hodnot. S využitím kombinovaného systému stabilizace – v objektivu a v těle přístroje – umožňuje fotografovat dlouhé expozice z ruky s extrémní čistotou a ostrostí. Fotografové mohou zachytit celkovou atmosféru bez ohledu na podmínky – díky schopnosti ostřit bez záchvěvů při hladině osvětlení až -6.5EV a rozsahu citlivosti až do ISO 102 400.

Nový rychlostní rekord systému EOS R

EOS R6 Mark II je dosud nejrychlejším modelem řady EOS společnosti Canon. Dokáže nepřetržitě snímat rychlostí až 40 snímků za sekundu – s možností volby 20 snímků za sekundu nebo 5 snímků za sekundu u elektronické závěrky – a až 12 snímků za sekundu u mechanické závěrky. Umožňuje tedy zachytit okamžiky, které lidské oko sotva zaznamená. Ve srovnání s modelem EOS R6 omezuje nový senzor zkreslení obrazu při snímání vlivem tzv. efektu rolling shutter, takže je možné používat elektronickou závěrku ke zmrazení rychle se pohybujících objektů.

EOS R6 Mark II vychází vstříc potřebám fotografů také možností záznamu před stiskem spouště v režimu RAW Burst s půlsekundovým předstihem, což představuje velkou výhodou při fotografování nepředvídatelných objektů, od tenistů po batolata. Režim RAW Burst snímá nepřetržitě rychlostí 30 snímků za sekundu až 191 snímků, které zaznamenává do jediného souboru CR3, vše při automatickém ostření se sledováním objektu. Jednotlivé snímky lze následně extrahovat pomocí softwaru Canon Digital Photo Professional nebo ve fotoaparátu a uložit je samostatně ve formátu JPEG, HEIF nebo RAW.

Zdokonalené možnosti filmování podle požadavků uživatelů

EOS R6 Mark II je jediný fotoaparát ve své třídě, který dokáže snímat video ve formátu 4K 60p UHD na plnou šíři snímače se současným automatickým ostřením Dual Pixel CMOS AF II. Všechny záběry ve 4K vznikají převzorkováním z 6K výstupu ze snímače, jeho výsledkem je vynikající obrazová kvalita. Pro nezávislé filmaře, kteří požadují ještě lepší výsledky, nabízí EOS R6 Mark II výstup 6K RAW prostřednictvím HDMI, který lze zaznamenat na rekordér Atomos Ninja V+ ve formátu ProRes RAW. Tím získávají detailněji prokreslený obraz a možnost v postprodukci upravovat parametry jako například vyvážení bílé.

V režimu videa je možné aktivovat záznam v předstihu 3 nebo 5 sekund – v takovém případě fotoaparát v pohotovostním režimu nepřetržitě snímá, takže umožňuje zachytit akci ještě před stisknutím spouště. Ideální pro neopakovatelné okamžiky nebo nepředvídatelné scény.

EOS R6 Mark II má vylepšenou konstrukci elektronických obvodů umožňující delší dobu nahrávání, a to více než 40 minut převzorkovaného videa ve 4K 60p nebo až 6 hodin 4K 30p v závislosti na okolní teplotě, místu na paměťové kartě a životnosti baterie. Byl tedy odstraněn dřívější limit 29 minut 59 sekund maximální délky záznamu.

Inovativní fotoaparát EOS R6 Mark II umožňuje tvůrcům obsahu uspokojovat rostoucí poptávku po atraktivních statických snímcích a videu. Dokáže mimo jiné produkovat působivé zpomalené záběry s podporou AF ve formátu Full HD rychlostí až 179,82 snímků za sekundu. Při filmování lze použít tzv. false calours barvy jako vodítko pro úpravu expozice. Tato funkce je obzvlášť užitečná za podmínek, při nichž obvykle vznikají přepaly. Díky podpoře HDR podle standardů PQ spolu s populární gama křivkou Canon Log 3 mohou filmaři zachytit působivé, realistické video a využít širší možnosti tvůrčího vyjádření, aby diváka vtáhli do obrazu. Při použití s podporovanými objektivy EOS R6 Mark II také kompenzuje změny velikosti objektu při přeostření, tzv. focus breathing, které působí rušivě obzvlášť při filmování.

Inteligentní připojení pro dodávání obsahu

Díky aktualizovanému Bluetooth v.5 a Wi-Fi (5 GHz) lze EOS R6 Mark II snadno připojit k chytrému telefonu a sítím a sdílet nebo přenášet soubory vysokou rychlostí přes FTP/FTPS/SFTP – což usnadňuje úpravy a předávání snímků i v terénu. Fotoaparát lze také dálkově ovládat pomocí aplikací Camera Connect a EOS Utility při propojení s počítačem PC nebo Mac, případně chytrým telefonem přes Wi-Fi nebo vysokorychlostní USB-C. Pro poloprofesionální fotografy a tvůrce obsahu je odevzdávání díla stejně důležité jako snímání obrazu a videa. EOS R6 Mark II podporuje automatický přenos obrazových souborů ze zařízení na cloudovou platformu image.canon, odkud je lze snadno sdílet a tisknout.

EOS R6 Mark II lze užívat jako webovou kameru na počítačích PC a Mac s aplikacemi pro videohovory, jako je Skype, Zoom nebo Teams, aniž by bylo nutné instalovat další software. Tato funkce plug-and-play pracuje se standardními ovladači USB Video Class (UVC) a USB Audio Class (UAC), které jsou součástí operačních systémů Windows a macOS. Fotoaparát poskytuje lepší kvalitu obrazu ve srovnání se standardními počítačovými webkamerami, což je ideální k vytvoření dobrého dojmu při videohovorech.

Nástroj k vyjádření tvůrčího záměru

EOS R6 Mark II zachovává komfortní a ergonomické ovládání přístrojů systému EOS a EOS R, takže přechod na nový model bude pro stávající uživatele zcela snadný. Multifunkční sáňky s rozhraním nové generace umožňují užívat fotoaparát EOS R6 Mark II s novou řadou příslušenství včetně nově uvedeného blesku SPEEDLITE EL-5. Toto příslušenství lze použít bez kabelů a v některých případech i bez baterií.

Tělo je vysoce odolné, jak je u přístrojů značky Canon zvykem, a dokáže vzdorovat nepříznivým povětrnostním podmínkám. Elektronický hledáček s vysokým rozlišením 3,69 milionu bodů a snímkovou frekvencí 120 sn./s poskytuje křišťálově čistý obraz při fotografování i filmování. Mimoto EOS R6 Mark II zdědil od modelu EOS R3 asistenční funkci zobrazení imitujícího optický hledáček, která poskytuje přirozený obraz s detaily ve stínech i světlech, s dobrou viditelností v tmavých oblastech a gradací. EOS R6 Mark II je také kompatibilní se stejnými bateriemi LP-E6 a bateriovým gripem jako užívá model EOS R6, ale s výdrží baterie prodlouženou přibližně o 50 % při použití LCD displeje.

Aplikace Canon Camera Connect

Vedle uvedení fotoaparátu EOS R6 Mark II společnost Canon oznamuje také aktualizaci aplikace Camera Connect, která má nový vzhled, vylepšené připojení a jednoduché ovládání. Třetí verze z aplikace vytváří centrální portál, odkud má uživatel snadný přístup k dalšímu softwaru a službám společnosti Canon, včetně aplikace pro tisk nebo cloudové služby image.canon. Z aplikace mohou uživatelé připojit svůj fotoaparát Canon k chytrému telefonu nebo tabletu a užívat je jako dálkové ovládání, upravovat, stahovat a sdílet snímky v terénu, a dokonce stahovat aktualizace firmwaru pro svůj fotoaparát.

EOS R6 Mark II – hlavní funkce a vlastnosti:

  • Automatické ostření pomocí technologie Dual Pixel CMOS AF II
  • 40 sn./s elektronická závěrka, 12 sn./s mechanická závěrka
  • sériové snímání 30 sn./s v režimu RAW před domáčknutím spouště
  • Interní stabilizace obrazu (IBIS) o 8 expozičních hodnot
  • Snímač s rozlišením 24,1 milionu bodů

Doporučené ceny:

  • Canon EOS R6 Mark II V5 tělo: 72 990 Kč
  • Canon EOS R6 Mark II V5 s objektivem RF24-105 F4 L IS USM: 105 990 Kč
  • Canon EOS R6 Mark II V5 RF24-105 F4-7.1 IS STM: 81 990 Kč

 

Další informace o tomto fotoaparátu naleznete na: https://bit.ly/EOSR6MarkII

Další články o fotoaparátech značky Canon si můžete přečíst zde.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: