fbpx
Canon představil novou bezzrcadlovku EOS M200

Společnost Canon Europe představila fotoaparát Canon EOS M200, očekávaného nástupce oblíbeného modelu EOS M100. Oproti svému předchůdci je novinka vybavena nejnovějším procesorem Canon DIGIC 8, zdokonaleným systémem ostření a podporou videa v rozlišení 4K.

S Canonem EOS M200 můžete vyprávět své obrazové příběhy bez námahy. Uživatelské rozhraní s průvodcem je ideální zejména pro ty, kdo s plnohodnotným fotoaparátem začínají. Na displeji se zobrazují pokyny, nápověda a tipy, jak dosáhnout nejlepších výsledků. Snímač formátu APS-C s rozlišením 24,1 milionu bodů je několikanásobně větší než snímače typicky užívané v chytrých telefonech. Výsledkem tak jsou detailně prokreslené snímky, které budou ostré a zřetelné i po ořezu nebo zvětšení.

Canon představil novou bezzrcadlovku EOS M200

Přístroj je vybavený systémem automatického ostření Dual Pixel CMOS. Tato technologie zajišťuje profesionální vzhled videí a fotografií tím, že udržuje pohybující se objekty ostré na příjemně rozostřeném pozadí. To umožňuje pořizovat například působivé momentky z večírků, festivalů nebo koncertů i při nízké hladině osvětlení – automatické ostření funguje až do úrovně -4 EV. Funkce detekce očí automaticky udržuje zaostření na oči fotografované osoby, a pomáhá tak zachytit přirozený výraz tváře.

Nejnovější obrazový procesor Canon DIGIC 8 nabízí nové funkce a špičkovou kvalitu. Díky vysoké citlivosti v rozsahu ISO 100-25600 (s možností rozšíření až na ekvivalent ISO 51200) předchází DIGIC 8 neostrostem a redukuje šum v obrazu při fotografování v hůře osvětleném prostředí, například v baru nebo při hudební produkci.

DIGIC 8 také dává nový rozměr videonahrávkám – rozlišení 4K zajišťuje nejvyšší možnou čistotu a ostrost obrazu. Canon EOS M200 obohacuje možnosti obrazového vyprávění i o funkci časosběrného videa v rozlišení 4K a možnost extrahovat z videa statické snímky 4K jako skvělou možnost uchování vzpomínek do nejmenšího detailu.

Dotykový LCD displej je výklopný o 180°, takže díky němu lze pořizovat autoportréty na podstatně vyšší úrovni než s chytrým telefonem. Režim autoportrétu umožňuje také v reálném čase nastavovat parametry, jako je míra rozostření pozadí nebo jas. Jako první fotoaparát řady EOS má model M200 v režimu videa umístěné tlačítko pro spuštění nahrávání na dotykovém displeji, tedy ideálně pro natáčení video blogů s překlopeným displejem. Videa je možné točit a následně přehrávat na mobilním telefonu i ve vertikální orientaci, to znamená optimalizovaná pro sdílení na sociálních sítích.

Potenciál a kreativní možnosti Canonu EOS M200 rozšiřují cenově dostupné výměnné objektivy řady EF-M. K dispozici jsou širokoúhlé objektivy, teleobjektivy i makro objektivy EF-M. Adaptér EF-EOS M navíc zpřístupňuje celou širokou nabídku objektivů EOS.

Také Canon EOS M200 můžete jednoduše bezdrátově spojit s chytrým zařízením přes Bluetooth nebo Wi-Fi, a to prostřednictvím aplikace Canon Camera Connect pro systémy iOS a Android.

Canon EOS M200 bude k dispozici u oficiálních maloobchodních prodejců od října 2019. S objektivem Canon EF-M 15-45mm f/3,5-6,3 IS STM bude na českém trhu stát 15 590 Kč. S objektivem Canon EF-M 15-45mm f/3,5-6,3 IS STM v sadě s dalším objektivem Canon EF-M 55-200mm f/4.5-6.3 IS STM pak vyjde na 21 590 Kč.

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: