fbpx
Home fotoaparáty Aktualizace firmware pro Nikon D5, D500 a Coolpix B700 plus nové verze software

Aktualizace firmware pro Nikon D5, D500 a Coolpix B700 plus nové verze software

Aktualizace firmware pro Nikon D5, D500 a Coolpix B700 plus nové verze software

Firma Nikon oznámila nové nové verze firmwarů pro některé své modely fotoaparátů, konkrétně pro Nikon D5, D500 a Coolpix B700. Také si můžete aktualizovat software Camera Control a ViewNX.

Coolpix B700

Firmware verze 1.3 opravuje chybu, při níž volba „vypnuto“ u položky „nabíjení z počítače“ neumožnila nabíjení fotoaparátu při připojení k nabíječce.

D500

U zrcadlovky D500 je nová verze firmware s označením C1.13. Vylepšena byla stabilita párování a připojení k aplikaci SnapBridge pro Android.

D5

U zrcadlovky Nikon D5 je oprav a vylepšení trochu více. Aktualizací na firmware C1.20. získáte například:

  • můžete si vybrat řádek (HL) nebo sloupec (VL) AF bodů, ve kterém bude AF systém vyhledávat a zaostřovat na nejbližší objekt; pokud budete mít nastaven režim ostření AF-C, tak fotoaparát dá při ostření přednost ostřicímu bodu ve vybraném řádku nebo sloupci,
  • v případě automatického vyrovnání bílé barvy se zobrazuje také informace o teplotě barvy vyfoceného snímku,
  • do Exifu byla přidána značka pro zápis rozdílu mezi místním a UTC časem (podle specifikace metadatového formátu Exif 2.31),
  • rozšířena byla podpora AF-P objektivů: například práce s časovačem, blikání AF bodu po zaostření na minimum nebo na nekonečno,
  • systém čistění snímače má nové nastavení,
  • byla opravena funkce Active D-Lighting, která v některých případech produkovala podexponované snímky, například v režimu automatiky clony (AA) nebo nastavení blesku na manuální prioritu vzdálenosti (GN)
  • v živém náhledu (live view) byla opravena možnost výběru i-tlačítka pro vyvážení bílé.

Nové verze programů Camera Control a ViewNX

Nikon také vydal nové verze software. Aktualizován byl program Camera Control pro dálkové ovládání zrcadlovek Nikon. Program rovněž podporuje workflow fotoeditačních aplikací a prohlížečů Nikon. Camera Control umí na dálku upravit většinu nastavení digitálních jednookých zrcadlovek Nikon včetně volby expozičního režimu, času závěrky a clony pomocí počítače.

Software ViewNX-i se používá pro kopírování snímků z fotoaparátu do počítače. Podporuje také zobrazení map na základě dat o místě pořízení snímku a můžete jej použít v sociálních médiích a jiných webových službách. Součástí je také ViewNX-Movie Editor pro zpracování a úpravu videosekvencí. Použít jej můžete rovněž k jemnému doladění snímků JPEG a TIFF a převedení snímků RAW do jiných formátů.

• Camera Control Pro 2 Version 2.25.1
• ViewNX-i Version 1.2.8

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: