fbpx
Home Zálohujeme Umělá inteligence na ochranu dat – Acronis uvádí novou verzi zálohovacího programu True Image

Umělá inteligence na ochranu dat – Acronis uvádí novou verzi zálohovacího programu True Image

Umělá inteligence na ochranu dat – Acronis uvádí novou verzi zálohovacího programu True Image

Co patří mezi novinky Acronis True Image 2018? Ochrana proti ransomwaru pro počítače firmy Apple, zálohování instagramových účtů a aktivní klonování disků.

Firma Acronis uvedla na trh novou verzi zálohovacího software True Image 2018, který vedle významných aktualizací obsahuje především integrovanou technologii na bázi umělé inteligence, umožňující aktivní ochranu proti ransomwaru.

Díky kombinaci obrany proti ramsomwaru na bázi umělé inteligence (AI) známé pod názvem Acronis Active Protection a nové generace vylepšených funkcí zálohování a obnovy, jako je aktivní klonování disků a automatizovaná tvorba bootovacích médií WinPE, představuje Acronis True Image 2018 nový standard inteligentního zálohování.

Umělá inteligence na ochranu dat - Acronis uvádí novou verzi zálohovacího programu True Image

Během průzkumu, který Acronis provedl během července 2017, uvedlo 95 procent respondentů, že si zvolili Acronis True Image z důvodu jeho spolehlivosti. Verze 2018 dále zlepšuje klíčové funkčnosti o řadů prvků:

  • Aktivní klonování disků: Uživatelé mohou vytvářet přesné repliky aktivních systémů Windows bez přerušení práce a restartu, nebo nutnosti provádět klonování ze zaváděcího média, což usnadňuje migraci na rychlejší či větší disky.
  • Aktualizovaná tvorba médií: Automaticky vytváří bootovací média na bázi WinPE prostředí, takže uživatelé mohu rychle vyřešit problémy konfigurací ovladačů a obnovit své systémy na stejném či jiném hardwaru.
  • Kontinuální zálohování do cloudu: Uživatelé mohou aktualizovat své zálohy při práci na svých souborech bezpečným ukládáním nových verzí do cloudu.
  • Konverze na virtuální disk: Uživatelé mohou testovat obnovitelnost svých kompletních diskových obrazů či spustit své systémy ve virtuálním prostředí Hyper-V k otestování požadovaných aplikací, a to bez rizika narušení primárního systému, a poté přemístit systémový obraz jako virtuální disk na odlišný počítač.
  • Rychlejší inkrementální zálohy: Až třikrát rychlejší díky technologii Change Block Tracker, která sleduje změny obrazu v reálném čase.
  • Automatizované mobilní zálohování na NAS úložiště: Více než čtvrtina uživatelů Acronis využívá své domácí NAS úložiště. Nyní nemusejí o zálohování svých přenosných zařízení vůbec přemýšlet, protože zálohovací proces začne ihned, jakmile se mobilní zařízení připojí na stejnou Wi-FI jako NAS úložiště.

Umělá inteligence na ochranu dat - Acronis uvádí novou verzi zálohovacího programu True Image

Acronis True Image 2018 rovněž splňuje potřeby nové generace uživatelů rozšířením své podpory na sociální média s automatickým zálohováním účtů na síti Instagram, včetně fotografií, komentářů a statistik typu počtu příspěvků, lajků, tagů a komentářů. Funkce je dostupná na vybraných trzích s okamžitou platností, globálně pak od 4. září.

Zajištěná ochrana dat

Po ransomwarovém útoku je ze všeho nejdůležitější obnovit zasažený systém či soubory. Acronis True Image 2018 nejenže poskytuje jejich automatickou obnovu, ale ještě předtím provádí preventivní kroky k tomu, aby vůbec k zasažení uživatelských dat nedošlo.

S využitím modelů strojového učení Acronis Active Protection rozpozná neobvyklé aktivity. Tyto modely jsou generovány v dedikované infrastruktuře Cloud AI, jež zpracovává data ze stovek tisíců škodlivých i nezávadných procesů a vytváří základ těchto modelů. Modely jsou integrovány přímo v Acronis Active Protection, což umožňuje řešení Acronis True Image 2018 chránit data nezávisle a bez nutnosti internetového připojení.

O tom, že ransomwarové hrozby nejsou plané, svědčí i následující údaje:

  • V roce 2017 technologie Acronis Active Protection již obnovila více než 100 000 souborů
  • Ransomwarových útoků se obává vice než 60 % uživatelů Acronis
  • Celkové škody způsobené ransomwarem se v roce 2017 odhadují na 5 miliard dolarů (1 mld. v roce 2016)
  • Kybernetické útoky se stále více zaměřují i na zálohované soubory, aby se uživatelé nemohli vyhnout zaplacení výkupného

Pro uživatele je klíčové, že Acronis True Image 2018 chrání nejen původní data, ale také jejich zálohy a zajišťuje tak jejich nedotknutelnost.

Novinky pro uživatele počítačů Apple

Acronis True Image 2018 je prvním zálohovacím softwarem pro osobní zálohování, které aktivně chrání data v počítačích proti ransomwaru také v počítačích firmy Apple. I když macOS zařízení byla vždy odolná vůči malwaru, v roce 2016 přibylo útoků na počítače Mac o 744 procent a v letošním roce bylo zaznamenáno již několik vážných incidentů.

Acronis True Image 2018 for Mac dále poskytuje vylepšené možnosti zálohování a obnovy, nabízí aktualizované uživatelské rozhraní ve stylu macOS a integruje ovládání Touch Bar. K dalším inovacím patří až 4x rychlejší obnova celých systémů i jednotlivých souborů z Acronis Cloudu a možnost automatického stahování a instalace aktualizací softwaru Acronis True Image v okamžiku jejich dostupnosti.

Kompletní ceník Acronis True Image naleznete na webu Acronisu.

[zdroj tisková zpráva Acronis]

/ autor úvodní ilustrace Freepik

Veškerou techniku a služby nakoupíte nejlépe ve: